Aktualijos

Balandžio 7 diena - Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio 7 diena - Pasaulinė sveikatos diena. Šiai dienai paminėti balandžio 6 dieną, grupės valandėlės metu, PB15 ir V15P gr. mokiniams sveikatos priežiūros specialistė Dalia Baležentienė pravedė paskaitą, diskusiją tema ,,Sveikata – tavo rankose“ ir ,,Diabetas, kas tai?“.

Kiekvienas privalome ne tik žinoti apie sveikatą, bet ir saugoti ją. Kad ir kaip šiuolaikinė medicina savo pasiekimais stebintų žmones, tačiau aplinkos ir maisto užterštumas, gyvenimo tempas, nuolatinė nervinė įtampa silpnina mūsų sveikatą, spartina ligų plitimą.

Kadangi antsvoris ar nutukimas gali padidinti lėtinių ligų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių, II tipo cukrinio diabeto, tam tikros lokalizacijos vėžinių susirgimų riziką, tai klausimai mokiniams buvo apie tai: kiek žmogaus kūnas suvartoja energijos per parą, kiek jos reikia paaugliams, kas yra KMI, kaip apskaičiuoti savo kūno masės indeksą? Pagal savo KMI, priklausomai nuo mitybos būklės, įsivertinti lydinčių lėtinių ligų riziką. Skaičiavo koks kalorijų kiekis reikalingas suaugusiems, kiek paaugliams.

Buvo klausimai apie kraujo spaudimą, pulsą. Mitybos užduotys, dėlionė - Graikų filosofo Sokrato teiginio ,,Valgyti reikia tam, kad gyventume, o ne gyventi, kad valgytume“. Sportinės užduotys.  Informacija į ką atkreipti dėmesį mankštinantis, kokie pratimai nerekomenduotini, kaip teisingai atlikti kai kuriuos pratimus.

 

                                                                                                   Vyr. socialinė pedagogė L. Varnelienė

                                                               Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė D. Baležentienė
Ankstesni įrašai


Pavasarišką balandžio 5-ąją geriausiai vasario mėnesį lankę mokyklą bei įvairių olimpiadų, konkursų dalyviai pietavo su mokyklos direktore. 

Kovo 19 d. iš mėnesio trukmės stažuotės Vengrijoje grįžo Veisiejų TVM ir Varėnos TVM virėjo specialybės besimokantys mokiniai. Dešimties mokinių grupė stažavosi keturiuose Szolnok miesto restoranuose

Kovo 2–16 d. 32 mokiniai iš Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos, Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokyklos, Klaipėdos turizmo mokyklos ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro stažavosi viešbutyje „Campanile Barcelona Sud–Cornella“ Barselonoje.

Šių metų kovo 19 d., nuo 20.30 val. iki 21.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame Pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Lietuva. 

2016 M. KOVO 14- 18 D. ORGANIZUOJAMA AKCIJA „MOKYKLA BE PATYČIŲ“