Aktualijos

Pamoka - kūrybinės dirbtuvės „Knyga istorijoje"

 

Veisiejų TVM 2016 m. balandžio 20 d. vyko atvira istorijos pamoka - kūrybinės dirbtuvės „Knyga istorijoje“. 11 klasėje pamoką vedė istorijos mokytojas metodininkas A. Tamašauskas ir 12 kl. mokinys E. Supranavičius. Pamokoje keliamas uždavinys: susipažinę su knygos istorija ir knygų spausdinimu LDK, mokiniai praktiškai gebės atlikti knygų rišimo darbus.

Pamokos metu pateiktyje „Knyga istorijoje“ mokiniai susipažino su knygos atsiradimo ištakomis: aplinkos, buities, religijos, meno ir rašto įtaka knygos raidai. Pateiktis „Knygų spausdinimas LDK“ supažindino, kas yra knygų spausdinimo pradininkai ir kaip kūrėsi spaustuvės LDK teritorijoje, kokį vaidmenį lietuvybei turėjo reformacija ir kontreformacija.

Abiturientas Eimantas Supranavičius papasakojo apie to meto spaustuvininko darbą ir savo patirtį: “Man knygrišystė yra menas, įgalinantis pasidaryti knygą tokią, kokią noriu, kokią susikuriu savo vaizduotėje. Pats pirmąją knygą surišau būdamas 15 m. Man labai patiko šis užsiėmimas. Mano mokytojas dėdė Rimas Supranavičius yra knygrišys meistras. Mane jis pamoko rišti knygas. Kiekvieną kartą rišame vis kitokio stiliaus knygas (odiniu, drobiniu viršeliu). Tai labai smagus hobis, bet reikalauja didelės kantrybės. Vienos knygos rišimas trunka apie 15valandų, bet darbo vaisius yra labai saldus“.

Kūrybinių dirbtuvių metu jaunasis knygrišys vienuoliktokus perkėlė į LDK laikų spaustuvę, kurioje tapę meistrais ir pameistriais atliko visus parengiamuosius knygų rišimo darbus.

Tikiuosi, kad vienuoliktokai ne tik pagilino žinias, kaip atsirado knyga ir spaustuvininko profesija LDK teritorijoje bet ir praktiškai pasitikrino savo įgūdžius kuriant savitą knygą. Manau, pamokos - kūrybinės dirbtuvės labiau sudomins mokyklos bendruomenę  Lietuvos valstybės praeitimi, jos kultūra bei ugdys patriotizmą ir pilietiškumą.

Renginys skirtas Pilietinei akcijai  „Mano nuveikti darbai bibliotekoje“.

 

Istorijos mokytojas A. Tamašauskas 
Ankstesni įrašai


 

Šiandien mokykloje lankėsi Alytaus teritorinės darbo biržos Lazdijų skyriaus atstovės. 

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje tęsiasi renginių ciklas, skirtas Bibliotekų metams paminėti. Šiam renginių ciklui skyrėme dailės pamokas V15P grupėje. Norėdami sudominti mokinius skaityti knygas,  nutarėme sukurti žaismingus knygų skirtukus.

Veisiejų TVM biblioteka kviečia mokyklos bendruomenę gyventi švariau ir kviečia rūšiuoti atliekas: popierių, stiklą, tekstilę. Perdirbtos atliekos vėl tarsi atgimsta iš daugybės mažų detalių. 

Šiandien mokykloje lankėsi Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos 9-10  klasių mokiniai.

Gerb. Mokytojai,

Primenu, kad pagal Veisiejų TVM veiklos planą yra numatyti mokymai bibliotekoje kovo – gegužės  mėn. turint tikslą supažindinti pedagogus su mokomosios ir informacinės literatūros leidėjais, jų siūloma mokomąja literatūra bei mokymo priemonėmis.