Aktualijos

Pilietinės akcijos „Mano nuveikti darbai bibliotekoje"

 

Veisiejų TVM biblioteka kviečia mokyklos bendruomenę gyventi švariau ir kviečia rūšiuoti atliekas: popierių, stiklą, tekstilę. Perdirbtos atliekos vėl tarsi atgimsta iš daugybės mažų detalių.

Visuomenėje dažnai kyla diskusijų, jog atliekų tvarkymas mūsų šalyje neefektyvus, brangus. Lazdijų savivaldybėje atliekas tvarkanti įmonė „Komunalinis ūkis“ mokyklos bibliotekai padovanojo mini konteinerių komplektą. Konteineriai rūšiavimui yra skirtingų spalvų: mėlynas, žalias ir geltonas bei rusvas. Mėlynas – popieriui, žalias – stiklui, geltonas skirtas plastikui, o rusvas – tekstilei.

Kaip reikia tvarkyti atliekas, rasime UAB „Komunalinis ūkis“ tinklapyje http://tkik.lt ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro tinklapyje  http://www.aratc.lt Taip pat informacija apie atliekų rūšiavimą, ką galima mesti į vieną ar kitą konteinerį, pateikta ant konteinerių. Paprasčiausia rūšiuoti popierių. Į popieriaus konteinerį galima mesti laikraščius, žurnalus, reklamines skrajutes, čekius, sąsiuvinius, atvirutes, vokus, išlankstytas kartonines dėžes, net gofruotą kartoną. Tik reikia prisiminti, jog popierius turi būti švarus, neriebaluotas, sausas. Į šį konteinerį negalima mesti panaudotų servietėlių, popierinių rankšluosčių, tapetų likučių.

Dabar pavasaris - švaros ir pokyčių metas. Taigi pats laikas pradėti nuo savęs – rinkti ir  rūšiuoti atliekas.

 

Bibliotekininkas  A. Tamašauskas 

 
Ankstesni įrašai


Šiandien mokykloje lankėsi Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos 9-10  klasių mokiniai.

Gerb. Mokytojai,

Primenu, kad pagal Veisiejų TVM veiklos planą yra numatyti mokymai bibliotekoje kovo – gegužės  mėn. turint tikslą supažindinti pedagogus su mokomosios ir informacinės literatūros leidėjais, jų siūloma mokomąja literatūra bei mokymo priemonėmis. 

Baigtas įgyvendinti „Erasmus+“  programos  mobilumo projektas „Sužinok! Išmok! Tobulėk!“,  Nr. 2015-1-LT01-KA102-013287. 

Projekto koordinatorius – Veisiejų technologijos ir verslo mokykla, partnerio teisėmis projekte dalyvavo Varėnos technologijos ir verslo mokykla bei Druskininkų amatų mokykla. Lenkijoje priimantis partneris buvo Edmundo Bojanovskio vardo vidurinė mokykla, vadovaujama direktorės Renatos Jasinskos, Vengrijoje stažuotę  organizavo Szolnok amatų rūmai, vadovaujami generalinio direktoriaus Andras Sziraki. 

Nors Balandžio 1 – oji  juokų bei apgavysčių diena, tačiau Pilietinės iniciatyvos „Tvarkome mokyklos biblioteką“  padėjėjos Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bibliotekoje plušėjo iš peties.

Veisiejų TVM  biblioteka pradeda akciją. Apsidairome savo namų lentynose ir matome, kad ten dulkės sėda ant knygų, kurių jau seniai nebereikia ir kurios, galbūt, būtų naudingos, vertingos, svarbios kitiems…