Aktualijos

Užbaigtas projektas „Sužinok! Išmok! Tobulėk!“

 

Baigtas įgyvendinti „Erasmus+“  programos  mobilumo projektas „Sužinok! Išmok! Tobulėk!“,  Nr. 2015-1-LT01-KA102-013287. 

Projekto koordinatorius – Veisiejų technologijos ir verslo mokykla, partnerio teisėmis projekte dalyvavo Varėnos technologijos ir verslo mokykla bei Druskininkų amatų mokykla. Lenkijoje priimantis partneris buvo Edmundo Bojanovskio vardo vidurinė mokykla, vadovaujama direktorės Renatos Jasinskos, Vengrijoje stažuotę  organizavo Szolnok amatų rūmai, vadovaujami generalinio direktoriaus Andras Sziraki.

Projekto tikslinė grupė – virėjo specialybės besimokantys mokiniai.

Projekto pagrindiniai tikslai - kelti virėjo specialybės besimokančių moksleivių pagrindinių kompetencijų ir įgūdžių lygį, atsižvelgiant į  aktualumą darbo rinkai, užtikrinant geresnį profesinio mokymo sektoriaus ir darbo aplinkos bendradarbiavimą, gerinti profesinio mokymo kokybę, diegti inovacijas, skatinti tarptautiškumą švietimo ir mokymo įstaigose per bendradarbiavimą,  gerinti dalyvių užsienio kalbų kompetenciją  ir įvairių kultūrų supratimą, skatinti mokinių asmeninį tobulėjimą.

 Lenkijoje  maitinimo įstaigose stažavosi 9 mokiniai, Vengrijoje, Szolnok miesto restoranuose – 10 mokinių.  Lenkijoje, Lubske  iš mūsų mokyklos dirbo ir mokėsi Dovilė Muliuolytė, Gintarė Valentukevičiūtė, Vilma Siniauskaitė.  Vengrijoje, Szolnok restoranuose  - Monika Lukoševičiūtė, Iveta Stankevičiūtė, Aistė Žurinskaitė, Ruslan Ostrovskij, Agnė Juknelytė.

Stažuočių programos buvo iš anksto aptartos  su priimančiais partneriais,  suderinus jas  su mokinių mokymosi Lietuvoje programa. Abiejose šalyse mokiniai mokėsi gaminti pusfabrikačius, šaltus ir karštus patiekalus, desertus, taip dirbo ir įvairius pagalbinius darbus. 

Mokiniai ne tik dirbo, didino ir tobulino turimas savo specialybės praktines kompetencijas, bet ir plėtė akiratį laisvalaikio metu.

Lenkijoje nepaprastai įdomiai buvo organizuojama laisvalaikio veikla. Kadangi čia stažuotę organizavo mokykla, mūsų mokyklos mokiniai puikiai leido  laiką bendraudami su jaunais žmonėmis iš Lubsko mokyklos: baseinas, boulingas, edukaciniai žaidimai, piknikai, picerijos, Zumba šokiai... Taip pat ekskursijos po Lubsko miestą, prie Aukštųjų ežerų, aplankytas  Žagan mieste esantis karo belaisvių muziejus.

Vengrijoje buvę mokiniai su nostalgija prisimena Szolnok miestą, nepaprasto grožio Budapeštą,  Egerį... Viską sunku ir paminėti...

Mokiniai ne tik mokėsi lenkiškų, vengriškų patiekalų gaminimo, bet ir patys mokė kaip gaminti lietuviškus patiekalus. Lenkijoje mokiniai mokė gaminti skruzdėlyną, Vengrijoje – burokų su baravykais sriubą, šaltibarščius, kugelį, tinginį, obuolių pyragą. Nepaprastai vengrams patiko kugelis. Jau sekančią dieną po degustacijos kugelis buvo gaminamas kelioms dešimtims restorano lankytojų. Mokiniai grįžo iš stažuočių  kupini gerų įspūdžių, prisiminimų. Jie džiaugėsi ne tik įgyta nauja patirtimi, bet ir įgytais naujais draugais, įgytais naujais ir patobulintais turimais praktiniais įgūdžiais, įgytomis žiniomis apie lenkiškų ir vengriškų patiekalų gaminimą, ir, be abejo, kupini įspūdžių apie naujai pamatytas ir pažintas šalis.

Kaip įrodymas apie įgytas kompetencijas, visiems stažuotėse dalyvavusiems mokiniams buvo įteikti Europass mobilumo dokumentai ir sertifikatai, kurie bus svarus įrodymas apie turimas kompetencijas įsidarbinant ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse. 

Balandžio 12 d. mokyklos maisto ruošimo laboratorijoje vyko baigiamasis projekto „Sužinok! Išmok! Tobulėk!“ renginys. Jo metu virėjo specialybės besimokantys mokiniai, vadovaujami profesijos mokytojų Vilijos Murauskienės ir Astos Čeponienės, gamino vengrišką žuvienę, kokosinius kukulius, lenkiškus koldūnus su bulvėmis ir varške. Pagamintus patiekalus pristatė drąsiausios mokinės - Dovilė Muliuolytė, Aistė Žurinskaitė, ir  Iveta Stankevičiūtė. Merginos supažindino su kiekvieno patiekalo receptūra, darbo eiga ir, be abejo, paragino degustuoti. 

Projekto vadovė A. Makauskienė dėkoja gimnazijos skyriaus vedėjai Almai Burbaitei ir  profesijos mokytojai Albinai Ramanauskienei, kurios  dalį stažuotės laiko buvo su mokiniais tam, kad galėtų pagelbėti jiems iškilus vienokiems ar kitokiems   klausimams, buvo su mokiniais tam, kad jie jaustųsi saugūs.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

RECEPTAI:

klasikine vengriska zuviene

kokoso rutuliukai

koldunai su bulviu ir varskes idaru

 
Ankstesni įrašai


Nors Balandžio 1 – oji  juokų bei apgavysčių diena, tačiau Pilietinės iniciatyvos „Tvarkome mokyklos biblioteką“  padėjėjos Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bibliotekoje plušėjo iš peties.

Veisiejų TVM  biblioteka pradeda akciją. Apsidairome savo namų lentynose ir matome, kad ten dulkės sėda ant knygų, kurių jau seniai nebereikia ir kurios, galbūt, būtų naudingos, vertingos, svarbios kitiems…

Balandžio 7 diena - Pasaulinė sveikatos diena. Šiai dienai paminėti balandžio 6 dieną, grupės valandėlės metu, PB15 ir V15P gr. mokiniams sveikatos priežiūros specialistė Dalia Baležentienė pravedė paskaitą, diskusiją tema ,,Sveikata – tavo rankose“ ir ,,Diabetas, kas tai?“

Pavasarišką balandžio 5-ąją geriausiai vasario mėnesį lankę mokyklą bei įvairių olimpiadų, konkursų dalyviai pietavo su mokyklos direktore. 

Kovo 19 d. iš mėnesio trukmės stažuotės Vengrijoje grįžo Veisiejų TVM ir Varėnos TVM virėjo specialybės besimokantys mokiniai. Dešimties mokinių grupė stažavosi keturiuose Szolnok miesto restoranuose