Aktualijos

Įgyta patirtis – geresnė ateities perspektyva

Baigėsi Erasmus+ programos Leonardo da Vinci paprogramės projektas „Pastatų renovatorius“, Nr. 2015-1-LT01-KA102-013056, kurio koordinatorius  - VšĮ Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinis rengimo centras, o kiti konsorciumo nariai -  VšĮ Vilniaus statybininku rengimo centras,  Alytaus profesinio rengimo centras, Veisiejų technologijos ir verslo mokykla, Klaipėdos statybininkų mokykla ir Plungės technologijų ir verslo mokykla. Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.

Projekto tikslinė grupė -  mokiniai besimokantys pagal apdailininko (statybininko) ir statybos verslo paslaugų teikėjo programas. Projekto tikslai:  susipažinti tiek Lietuvoje tiek priimančiose šalyse su pastatų renovacijos pavyzdžiais,  ugdyti praktikos darbų atlikimo dalykinius ir technologijų įgūdžius,  ugdyti projekto dalyvių kūrybiškumą, norą dirbti komandoje, atsakomybės jausmą, skatinti  darbų kvalifikuotą ir kokybišką atlikimą,  optimalaus medžiagų ir žaliavų gamybinių pajėgumų naudojimą,  skatinti kultūrų dialogą, socialinę įtrauktį, solidarumą.

Įgyvendinant  projektą  buvo organizuotos penkios stažuotės, kuriose dalyvavo ir dešimt Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokinių.  Rimvydas  Zapasnykas, Eimantas  Supranavičius, Mindaugas  Kliūčius, Aurimas  Surdokas, Nerijus Časas, Rokas Zvankauskas,  Eimantas Muliuolis, Airidas Drūtys, Eimantas Mikailionis, Valentinas Petraitis turėjo galimybę savo praktinius įgūdžius tobulinti Vokietijos ir Danijos profesinio mokymo centruose. Vaikinai mokėsi statyti, šiltinti pastatus, atlikti įvairius vidaus ir išorės apdailos, o taip pat ir aplinkos tvarkymo  darbus. Laisvalaikis taip pat buvo organizuojamas gana turiningas – ekskursijos, sportiniai žaidimai, jėgos gimnastika, biliardas, pasivažinėjimai dviračiais... Mėnesio trukmės stažuotė, kaip sako patys mokiniai, davė be galo daug naudos. Ir ne tik profesinės, bet ir asmeninės.

Kiekvienai stažuotei pasibaigus, mokiniams buvo įteikiami Europass mobilumo dokumentai ir sertifikatai. Šie dokumentai -  įrodymas apie įgytas kompetencijas, kuris ateityje bus naudingas įsidarbinant ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos Sąjungos šalyse.
Ankstesni įrašai


Gegužės 11 d. Veisiejų TVM mokiniai, dalyvaujantys NVŠ programoje "Medijų sklaida - pažintinis kinas", finansuojamoje Lazdijų rajono savivaldybės, kartu su mokytoja Danguole Sušinskiene ir Lazdijų Kultūros centro vyr. specialiste Egle Kubiliene vyko į edukacinę kelionę. 

2016 m. gegužės 5 dieną V15P grupės moksleiviai vyko į Veisiejų krašto muziejų, kur vyko netradicinė dailės pamoka tema „Šiuolaikinio dizaino kūrinių palyginimas su anksčiau pagamintais daiktais“. 

VŠĮ „Mes darom“ ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia dalyvauti projekte „Darom Lietuvai“. Dalyviai imasi pilietinių iniciatyvų, kurias pateikia projekto organizatoriams.

Alytaus Kultūros ir Komunikacijos centre vyko konkursas "Sidabro vainikėlis". Jame vyko įvairių mokyklų rankdarbių parodos, tarp jų ir Veisiejų TVM mokykla.

Mieli skaitytojai,

Akcija „Padovanok savo Mokyklai knygą“, skirta Bibliotekų metams, startavo. Mokyklos biblioteka praturtėjo grožinės literatūros kūriniais, kuriuos  padovanojo mūsų socialinė pedagogė Lama Varnelienė.