Aktualijos

,,Būk matomas ir saugus“

Spalio 27 d. baigėsi visą mėnesį Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje trukęs kūrybinis konkursas „Būk matomas ir saugus“. Šio konkurso tikslas - pasirinktomis priemonėmis pavaizduoti ar parodyti, koks turėtų būti saugus elgesys kelyje tamsiu paros metu, kaip mokiniai turėtų save saugoti.  Konkurso baigiamajame renginyje  dalyvavo 9-10 klasių mokiniai, taip pat ST15, ST16, V16, V14, PBV16 ir V16 grupių mokiniai , kurie konkursui pristatė savo darbus.

Dominykas Valenta ir Vitas Muliuolis (ST16 gr.) sukūrė trumpą skaidrių pristatymą. Jie atkreipė dėmesį, kad lyginant su šviesiuoju paros metu, rizika pakliūti į nelaimingą atsitikimą tamsoje be šviesą atspindinčio atšvaito tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams padidėja keletą kartų.

Mokiniai  Modestas Derilovas ( ST15  gr.), Monika Lukoševičiūtė, Auksė Adomavičiūtė, Iveta Stankevičiūtė ir Vilma Siniauskaitė iš V14 gr., Janina Janulevičiūtė (PB 16 gr.), Viktorija Kistenytė, Lukas Lapaitis ir Viktorija Savickaitė iš V16P gr., Narvydas Benedika ( 9 kl.) pristatė savo piešinius, koliažus ir pakomentavo.

Apibendrindama renginį, bibliotekos vedėja Asta Makauskienė sakė, kad pavojingiausios situacijos pėstiesiems ir dviratininkams yra tamsoje, kai automobiliai, įjungę trumpąsias šviesas, prasilenkia. Jei eismo dalyviai neturi prisisegę ar pritvirtintų šviesą atspindinčių atšvaitų, juos automobilio vairuotojai pastebi tik prieš šimtą metrų, jei su atšvaitais – prieš šimtą penkiasdešimt metrų. Kad taip nenutiktų, Asta Makauskienė visiems renginio dalyviams padovanojo šviesą atspindinčius atšvaitus ir palinkėjo būti matomiems kelyje tamsiu paros metu. Taip pat mokiniams įteikė dovanėles už konkurso darbus.
Ankstesni įrašai


Vykdant vaikų, paauglių ir jaunimo nusikalstamumo prevencijos programos projektą ,,Aš ir mano saugi mokykla“, spalio 26 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje 9 klasės, V16P ir ST16 grupių mokiniams vyko susitikimas su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyr. tyrėja Renata Ribinskiene ir tyrėju Ričardu Tamošaičiu, kurie skaitė paskaitą apie dažniausiai nepilnamečių daromus  nusikaltimus ir už tai gresiančią atsakomybę. 

2016 m. spalio 20 d. Kaimo turizmo organizatoriaus profesijos besimokantys mokiniai ir aplinkos dizaino mokytoja Vida Alšauskienė bei turizmo dalykų mokytoja Rita Blaževičienė lankėsi kaimo turizmo sodybose „Nieda“ ir „Bertašiūnų vienkiemis“. 

Kur mokytis? Kokią specialybę pasirinkti? Kas mane domina ir kuo norėčiau būti? Su tokiais ir panašiais klausimais susiduria ne vienas mokinys, ypač baigiamųjų klasių, kada reikia pasirinkti tolimesnio mokymosi įstaigą. Apie mokymosi perspektyvas Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje spalio 19 d. atvyko pasidomėti Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos dešimtos klasės mokiniai ir mokytojos. 

Spalio 19 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 9 klasės bei V16P, PB16 ir PB15 grupių mokiniai klausėsi paskaitos ,,Alkoholis ir tavo ateitis“. Šios paskaitos tikslas – šviesti mokinius apie alkoholio vartojimo žalą, poveikį jaunam organizmui, ugdyti sveiką požiūrį į priklausomybes.

Pasitikdama Pasaulinę maisto dieną ir vykdydama projekto ,,Tavo sveikata – tavo rankose“ veiklą,  Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė nusprendė organizuoti akciją ,,Pasidalink“. Iš mokytojų ir darbuotojų paaukotų maisto produktų, iš atneštų daržo gėrybių Mitybos ir maisto ruošimo mokytojos Asta Čeponienė ir Vilija Murauskienė kartu su mokinėmis išvirė skanią ir sočią sriubą – šiupininę, kurią vėliau su socialine pedagoge Laima Varneliene, neformaliojo švietimo organizatore Birute Talandiene vežė ir dalino vargingai gyvenantiems, ligotiems Veisiejų seniūnijos gyventojams. Šiuos žmones gardžia sriuba rekomendavo pavaišinti Veisiejų seniūnijos socialinė darbuotoja.