Aktualijos

Mokiniai klausėsi paskaitos apie alkoholio žalą

Spalio 19 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 9 klasės bei V16P, PB16 ir PB15 grupių mokiniai klausėsi paskaitos ,,Alkoholis ir tavo ateitis“. Šios paskaitos tikslas – šviesti mokinius apie alkoholio vartojimo žalą, poveikį jaunam organizmui, ugdyti sveiką požiūrį į priklausomybes.

Sveikatos priežiūros specialistė Dalia Baležentienė suprantamai ir vaizdžiai mokiniams pasakojo, dėl kokių priežasčių vartojamas alkoholis jaunų žmonių tarpe, kokią įtaką daro reklama ir aplinka. Vartojantysis net nepajunta, kaip greitai patenka į priklausomybės spąstus. ,,Alkoholis yra narkotikas, vartojamas dažniausiai, o jaunas organizmas ypač pažeidžiamas“, - sakė D.Baležentienė. Pakinta alkoholį vartojančių paauglių elgesys, sukeliamos neigiamos pasekmės sveikatai, socialiniam gyvenimui, ekonomikai.

Sveikatos priežiūros specialistė paneigė visuomenėje įsisenėjusius mitus apie alkoholio teikiamą naudą ir ypatingai didelį dėmesį skyrė alternatyvų ieškojimui ir gyvenimo be alkoholio privalumams pateikti.

Paskaita buvo ir įdomi, ir naudinga žinant, koks grėsmingas yra alkoholio vartojimas jaunų žmonių tarpe. Tikimasi, kad gautas žinias mokiniai galės pritaikyti savo gyvenime.
Ankstesni įrašai


Pasitikdama Pasaulinę maisto dieną ir vykdydama projekto ,,Tavo sveikata – tavo rankose“ veiklą,  Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė nusprendė organizuoti akciją ,,Pasidalink“. Iš mokytojų ir darbuotojų paaukotų maisto produktų, iš atneštų daržo gėrybių Mitybos ir maisto ruošimo mokytojos Asta Čeponienė ir Vilija Murauskienė kartu su mokinėmis išvirė skanią ir sočią sriubą – šiupininę, kurią vėliau su socialine pedagoge Laima Varneliene, neformaliojo švietimo organizatore Birute Talandiene vežė ir dalino vargingai gyvenantiems, ligotiems Veisiejų seniūnijos gyventojams. Šiuos žmones gardžia sriuba rekomendavo pavaišinti Veisiejų seniūnijos socialinė darbuotoja.

Spalio 12 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje bendros PB16, PB15, ST16 ir V16P grupių valandėlės metu mokiniai klausė sveikatos priežiūros specialistės Dalios Baležentienės paskaitos ,,Viskas, ką vyrams reikia žinoti, o merginoms naudinga prisiminti, apie asmens higieną“.

Tikslas – parodyti, koks turėtų būti saugus elgesys tamsiu paros metu.

Kaip galite tai parodyti? Visi būdai priimtini: nuotraukos, piešinys, filmuota medžiaga, koliažas, pasakojimas, ir t.t. ir t.t. Primename, kad tai turi būti jūsų kūryba :) 

Įgyvendinant Integruotą technologijų programą 2016-10-04 su 9 kl. mokiniais vykome į Egidijaus Jurkevičiaus įmonės kepyklą „Lazdijų duona“. 

Š.m. spalio 13 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje organizuojama akcija ,,Pasidalink“, skirta Pasaulinės maisto dienos paminėjimui.