Aktualijos

Atvirų durų diena Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalione

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokiniai, sužinoję, kad Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas organizuoja Atvirų durų dieną „Inžinieriau, nesigailėk prakaito, brolių gyvybę saugai!“, panoro apsilankyti ir gavo Štabo S5 skyriaus civilių ir karių bendradarbiavimo vyr. specialisto št. srž. Dainius Kalikausko kvietimą. Lapkričio 18 d 11.00 valandą kariniame dalinyje 9-11 klasių mokinius, vadovaujamus istorijos mokytojo Algimanto Tamašausko, pasitiko bataliono personalo eilinė Lingailė Juknevičiūtė ir eilinis šauktinis, savanoris Dovydas Jablonskas, kurie nuoširdžiai supažindino su unikalaus bataliono personalu, veikla ir technika.

Ekskursija buvo įspūdinga: ėjome rikiuotėje nuo vieno kariuomenės dalininio prie kito, fotografavomės su kariais, jų išskirtine ginkluote bei apranga, mėtėme granatas, apsiavę minininkų avalyne, ieškojome minų ir lenktyniavome tarpusavyje, kuris greičiau atliks užduotis. Važinėjome ir pėstininkų kovinėmis mašinomis, turėjome rankose tokių ginklų, kad net neįsivaizdavome, kad tokie ginklai yra daliniuose, nekalbant apie transporto priemones - galingus hamerius, bagius, motociklus. Stebėjome ir kovos scenas, kaip puolimą, priešo aptikimą, sunaikinimą ir atsitraukimą.

Apžiūrėdami kareivines žavėjomės drausme, tvarka ir švara. Mus vaišino arbata ir skania kareiviška grikių koše su mėsa.

Buvo gera ir smagu matyti motyvuotus jaunuolius, kurie savo pasiaukojimu ir drąsa tarnauja Tėvynei. Didžiuojamės kariais – savanoriais, atliekančiais šventą pareigą – saugo Tėvynės  Lietuvos žemę. Galbūt ir mes būsime su jais kartu, o šįkart tariame nuoširdų ačiū už puikią ekskursiją.

                                                                                                        Gimnazistas Vitas Muliuolis

 
Ankstesni įrašai


        Tolerancijos dieną ST15, PB15 ir KT15 grupių mokiniai paminėjo Veisiejų technologijos mokyklos bibliotekoje vykusiame renginyje „Mes skirtingi, tačiau kartu mes - jėga“. Šio renginio pagrindinis tikslas - aptarti su mokiniais ar gyvename tolerantiškoje visuomenėje. 

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokiniai, būsimieji padavėjai- barmenai, kartu su mokytojomis Vilija Murauskiene ir Asta Čeponiene 2016 m. lapkričio 10 d. vyko į Vilniuje, Gedimino prospekte įsikūrusią ,,Vero caffe“, kur vyko edukacinė pamoka  „Valanda su barista“. 

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokiniai, būsimieji padavėjai-barmenai, kartu su mokytojomis Vilija Murauskiene ir Asta Čeponiene 2016 m. lapkričio 10 d. vyko į Litexpo parodų ir kongresų centrą, kur vyko maisto ir gėrimų paroda.

Lapkričio 9 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje sveikatos priežiūros specialistė Dalia Baležentienė skaitė paskaitą ,,Kūno kultas ir tame slypintys pavojai“, kurios pasiklausyti susirinko 9-10 klasių bei PB15, PB16 grupių mokiniai.

Kolegijos vadybos ir inžinerijos fakulteto dekanas Sigitas Naruševičius ir informacijos ir ryšių technologijų fakulteto dekanė Lina Kankevičienė mokinius supažindino su studijų programomis, galimybe dalį savo studijų bei praktikos laikotarpio praleisti užsienyje pagal Mokymosi visą gyvenimą/ERASMUS programą, naujausiomis mokymosi laboratorijomis.