Aktualijos

Vyko paskaita ,,Kūno kultas ir tame slypintys pavojai“

Lapkričio 9 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje sveikatos priežiūros specialistė Dalia Baležentienė skaitė paskaitą ,,Kūno kultas ir tame slypintys pavojai“, kurios pasiklausyti susirinko 9-10 klasių bei PB15, PB16 grupių mokiniai.

Paskaitos metu Dalia Baležentienė atkreipė mokinių dėmesį į tai, kad spaudoje, internete, knygose gausu straipsnių ir istorijų apie sėkmingai numestą viršsvorį ir dėl to pagerėjusią  gyvenimo kokybę, apie dietų privalumus. Taip pat gausu informacijos apie sveiką gyvenseną, taisyklingą mitybą, sporto naudą ir fizinį aktyvumą. Kaip neperžengti tos plonytės linijos, nepasimesti šioje informacijos gausybėje ir nepasukti klaidingu keliu, vedančiu į savo sveikatos žalojimą?

Paskaitos ,,Kūno kultas ir tame slypintys pavojai“ metu sveikatos priežiūros specialistė pasakojo apie anoreksiją, bulimiją, persivalgymą, netinkamą fizinį krūvį ir papildų vartojimą, organizmo, kuriam nepakanka maistinių medžiagų, pokyčius. ,, Organizme ėmus  lėtėti medžiagų apykaitai, gali atsirasti mažakraujystė, blogėja protinė veikla, būna sunkiau susikaupti, įsiminti, gali sutrikti širdies veikla ir padidėti staigios mirties rizika“, - sakė ji.  Taip pat paminėjo, kad per didelis suvalgomo maisto kiekis gali kenkti sveikatai ir sukurti palankiausią kelią daugybei susirgimų.

Dalia Baležentienė tikisi, kad suteikta informacija mokiniams buvo naudinga ir padės ateityje rūpintis savo sveikata.
Ankstesni įrašai


Kolegijos vadybos ir inžinerijos fakulteto dekanas Sigitas Naruševičius ir informacijos ir ryšių technologijų fakulteto dekanė Lina Kankevičienė mokinius supažindino su studijų programomis, galimybe dalį savo studijų bei praktikos laikotarpio praleisti užsienyje pagal Mokymosi visą gyvenimą/ERASMUS programą, naujausiomis mokymosi laboratorijomis.

Spalio 28 d. sekretoriaus mokymo programos mokiniai su mokytojais Asta Šerkšnaite ir Valdu Kazakevičiumi lankėsi Lazdijų savivaldybės administracijoje, darželyje - mokykloje "Vyturėlis" ir UAB „Pietų Megrame“. 

Spalio 27 d. baigėsi visą mėnesį Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje trukęs kūrybinis konkursas „Būk matomas ir saugus“. Šio konkurso tikslas - pasirinktomis priemonėmis pavaizduoti ar parodyti, koks turėtų būti saugus elgesys kelyje tamsiu paros metu, kaip mokiniai turėtų save saugoti.  Konkurso baigiamajame renginyje  dalyvavo 9-10 klasių mokiniai, taip pat ST15, ST16, V16, V14, PBV16 ir V16 grupių mokiniai , kurie konkursui pristatė savo darbus.

Vykdant vaikų, paauglių ir jaunimo nusikalstamumo prevencijos programos projektą ,,Aš ir mano saugi mokykla“, spalio 26 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje 9 klasės, V16P ir ST16 grupių mokiniams vyko susitikimas su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyr. tyrėja Renata Ribinskiene ir tyrėju Ričardu Tamošaičiu, kurie skaitė paskaitą apie dažniausiai nepilnamečių daromus  nusikaltimus ir už tai gresiančią atsakomybę. 

2016 m. spalio 20 d. Kaimo turizmo organizatoriaus profesijos besimokantys mokiniai ir aplinkos dizaino mokytoja Vida Alšauskienė bei turizmo dalykų mokytoja Rita Blaževičienė lankėsi kaimo turizmo sodybose „Nieda“ ir „Bertašiūnų vienkiemis“.