Aktualijos

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena

 

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena. Minint šią dieną, Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje lapkričio 30 d. mokiniai klausėsi lektoriaus, Nacionalinės tabako, alkoholio kontrolės koalicijos nario, Lietuvos blaivybės draugijos "Baltų ainiai" Klaipėdos padalinio pirmininko Artūro Šiukštos paskaitos ,,Psichoaktyviųjų medžiagų prevencija“.   

A.Šiukšta atkreipė dėmesį, kad  jau tapo įprasta kalbėti apie žalingus įpročius ir jų prevenciją. Nerimą kelia psichoaktyvių medžiagų vartojimo intensyvėjimas tarp jaunų žmonių. Ir čia jau nepakanka priekaištų, gąsdinimų  ar įspėjimų - reikia svarių argumentų, kodėl būtina nevartoti jokių kvaišalų. Lektorius labai šiuolaikiškai papasakojo apie rūkymo, alkoholio, narkotinių medžiagų žalą ir grėsmę, mokiniai jo paskaitos klausėsi itin susidomėję.

AIDS dienai paminėti mokiniai piešė piešinius, kūrė skaidres ,,Žalingiems įpročiams sakome NE“, kurias pristatė grupių valandėlių metu, kūrė lankstinukus.

Socialinė pedagogė Laima Varnelienė ir Sveikatos priežiūros specialistė Dalia Baležentienė sakė, kad džiaugiasi tokiu mokinių aktyvumu ir tikisi, kad žalingų įpročių galima atsisakyti pradedant nuo savęs, ugdant sąmoningumą, dvasines, socialines ir kultūrines vertybes. Tikimasi, kad susiformuos aiški, neigiama nuostata, jog psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas nemadingas, o kenksmingas ir brangus užsiėmimas.
Ankstesni įrašai


2016 metų lapkričio 6 – 26 dienomis Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos virėjo ir padavėjo – barmeno profesijos moksleivės bei Elektrėnų profesinio mokymo centro virėjo – padavėjo profesijos moksleivės dalyvavo trijų savaičių trukmės stažuotėje Jungtinėje Karalystėje. Stažuotė vyko pagal Erasmus+ programos mobilumo projektą 2016-1-LT01-KA102-022857 „Meniu idėjos”, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Lapkričio 28 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos kvietimu lankėsi Alytaus kolegijos Informacijos ir ryšių technologijų fakulteto dekanė Lina Kankevičienė bei Vadybos ir finansų katedros vedėja Neringa Draugelienė.

Alytaus kolegijos atstovės susirinkusiems mokiniams papasakojo apie mokymąsi vienintelėje aukštojo mokslo institucijoje Dzūkijos regione,  joje vykdomas studijų programas. Taip pat paminėjo, kad studijos gali būti tęsiamos pagal Erasmus+ programą.

Lapkričio 24 d. mokykloje startavo moksleivių mokomoji bendrovė „Kiss Kiss“, vadovaujama mokytojų Jurgitos Petkevičienės, Astos Šerkšnaitės, Vilijos Murauskienės ir Astos Čeponienės. Mokiniai mokyklos mokomajame bare prekiavo savo pagaminta produkcija, vaišino kava, šviežiai spaustomis sultimis. Mokiniai džiaugiasi galimybe įgyti praktinių įgūdžių: tvarkyti apskaitos dokumentus, maisto gamybos technologijos ir lankytojų aptarnavimo.

2016 m. lapkričio 22 d. biologijos pamokos ST16, KT16, PB16 grupės mokiniams vyko Kaune Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos anatomijos muziejuje. Mokiniai sužinojo, kad dabartinės anatomijos muziejaus kolekcijos pagrindą sudaro 1920-1940 m. profesoriaus Jurgio Žilinsko ir jo bendražygių surinkti muziejiniai preparatai. 

Lapkričio 22 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bendrabutyje gyvenantys mokiniai žiūrėjo filmą ,,Auksinė adata“. Filme buvo papasakota apie narkotines medžiagas, jų gamybą, vartojimą bei narkomanų gydymą. Filmo peržiūra abejingų nepaliko: mokiniai diskutavo apie žalingus įpročius, jų žalą sveikatai, visuomenei.