Aktualijos

Vyko veiksmo savaitė ,,Be patyčių 2017“

 

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje, kaip ir daugumoje Lietuvos ugdymo įstaigų, nuo kovo 20 dienos paskelbta veiksmo savaitė ,,Be patyčių 2017“.  Mokinių šūkis - ,,Patyčioms sakome - NE!“.

Patyčių problema aktuali visame pasaulyje. Mokslininkai ir praktikai nagrinėja patyčių atsiradimo priežastis ir ieško būdų kaip jų išvengti, analizuoja patyčių įtaką asmenybės raidai ir sveikatai.  Valstybinėje švietimo 2013–2022 metų strategijoje numatyta padidinti patyčių nepatiriančių vaikų dalį nuo 30 iki 70 proc. ir pasiekti, kad 50 proc. Lietuvos mokyklų būtų įgyvendinamos prevencinės programos. Patyčios apibrėžiamos kaip tyčinė kenkėjiška veikla, kuriai būdinga pasikartojantis agresyvus elgesys, noras įskaudinti, psichologinė arba fizinė persvara tarpusavio santykiuose. Skiriamos dvi patyčių rūšys – tiesioginės (atvira fizinė ir (arba) žodinė ataka) ir netiesioginės (jungiančios dvi ir daugiau agresijos formų) patyčios. Pagal agresijos formas skiriamos žodinės, fizinės, sudėtinės patyčios. Pastebėta, kad ištobulėjusios technologinės priemonės sudarė sąlygas atsirasti ir išplisti elektroninėms patyčioms, kurios kelia vis didesnį rūpestį tėvams ir mokytojams. Pagrindinės patyčių atsiradimo priežastys – linkusiųjų tyčiotis asmeninės savybės, netinkami bendravimo šeimoje ir mokykloje modeliai, visuomenės ir žiniasklaidos įtaka. Patyčių pasekmės – nuolatinė įtampa ir stresas dėl patiriamų patyčių (pakitęs elgesys, pasireiškiantis konfliktais su bendraamžiais, tėvais arba atsiribojimu nuo aplinkinių), savižudybės, nusikalstamumas, motyvacijos mokytis sumenkimas arba praradimas, mokymosi nesėkmės ir kt. Apie tai  ir buvo kalbama kovo 22 dieną vykusios grupių valandėlės metu. Pranešimą paruošė ir pristatė PB16 grupės mokinė Erika Kudlinskaitė. Po pranešimo mokiniai žiūrėjo Klaipėdos policijos sukurtą filmą ,,TU prieš MANE“, skirtą patyčių prevencijai. Buvo diskutuojama ir aptariama filme matytos situacijos. Socialinė pedagogė Laima Varnelienė trumpai supažindino su mokykloje vykdytos apklausos dėl saugumo, žalingų įpročių, patyčių mokinių tarpe rezultatais. Veiksmo savaitės ,,Be patyčių“ metu mokiniai piešė piešinius, puošė mokyklą ir bendrabutį spalvotais popieriniais drugeliais, kuriuose buvo užrašyti palinkėjimai. Vyko draugiškos tinklinio varžybos. Mokiniams, prisidėjusiems prie veiksmo savaitės organizavimo, buvo išdalintos dovanėlės.

 
Ankstesni įrašai


Kovo 10 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bendruomenė dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 27 – ųjų metinių minėjime, kuris vyko Veisiejų miesto Santarvės aikštėje.

2017 m. kovo 6 d.  Veisiejų  technologijos ir verslo  mokyklos 9 klasės  ir  V16P grupės moksleiviai, lydimi gimnazijos skyriaus vedėjos Almos Burbaitės  bei mokytojos Vidos Alšauskienės  vyko į Leipalingio kraštotyros muziejų, kur apžiūrėjo dailininko Artūro Slapšio imaginacinių portretų parodą „Viduramžių Lietuvos viešpačiai“.

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje kovo 1 dieną vyko rajoninis geografijos olimpiados turas, kuriame savo žinias išbandė aštuoniolika Lazdijų rajono mokyklų ir gimnazijų 9-12 klasių mokinių.

Šiandien mokykloje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo rašomas jau tradiciniu tapęs Nacionalinis diktantas. Šiais metais Nacionalinio diktanto rašytojams buvo pateiktas Alvydo Šlepiko tekstas „Bedugnė“, kurį per LRT radiją skaitė diktorius Marijus Žiedas.

Šimtadienis - gražiausia, jaunatviškiausia ir linksmiausia mokyklos šventė, simbolizuojanti veržlumą, polėkį, svajones. 2017 metų vasario 15 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos Aštriosios Kirsnos skyriuje vyko šimtadienio šventė.