Aktualijos

Netradicinė pamoka Žuvinto biosferos rezervate

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokytojai Danguolė Sušinskienė, Živilė Gervelienė ir Virginijus Sušinskas 9 ir 12 klasių mokiniams organizavo integruotą aplinkos apsaugos, biologijos ir lietuvių kalbos pamoką netradicinėje aplinkoje – Žuvinto biosferos rezervate.

Pamoka prasidėjo nuo Prelomciškės piliakalnio apžvalginės aikštelės: mokiniai  grožėjosi nuostabiu pavasario pažadintu gamtovaizdžiu, Dusios ežeru.

Nuvykus į Žuvinto biosferos rezervato lankytojų centrą, šios saugomos teritorijos gidė supažindino su gamtos vertybėmis. Lankytojų centro ekspozicijoje mokiniai sužinojo, kokios šiame rezervate gyvena žvėrių, paukščių ir žuvų rūšys. Gidė papasakojo, kaip atsiranda ir išnyksta ežerai, formuojasi pelkės. Pažiūrėję filmą apie Žuvinto rezervatą, mokiniai ežerą galėjo stebėti nuo apžvalgos aikštelės, įrengtos ant lankytojų centro stogo. Per žiūronus buvo galima pamatyti ne tik kuoduotąsias antis, ausuotuosius kragus, daugybę žąsų, bet ir jūrinį erelį.

Vėliau iš paežerėje įrengto stebėjimo bokštelio mokiniai stebėjo Žuvinto ežero saloje puikiai įsikūrusius paukščius.

Netradicinė pamoka dar kartą įtikino, kaip svarbu saugoti gamtą, nes  žmonės, siekdami  pelno, jos netausoja. Paukščiai, neturėdami, kur sukti lizdų, pasitraukia į kitas buveines. Todėl mokiniai, pasinaudodami Žuvinto rezervato edukacine programa ir gamtos stebėjimų įvariomis technologijomis rezultatais, individualiai ar grupelėmis parengs pranešimus, rašys straipsnius ar kurs trumpametražį filmuką gamtos apsaugos tema. Juk  gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas.
Ankstesni įrašai


Mielieji,

Viltimi ir šviesiomis mintimis pasitikite gamtos prisikėlimą ir gražiausią pavasario šventę!

Balandžio 12 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos pedagogai dalyvavo seminare „Metodinės veiklos organizavimas profesinėse mokyklose“, kuris vyko Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre.

Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Velykoms – Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos PB16 grupės mokiniai kartu su profesijos mokytojomis Asta Čeponiene ir Vilija Murauskiene mokomosios praktikos metu serviravo Velykų tematika stalus barmenų klasėje ir juos gražiai papuošė.

Balandžio 5 d. į Veisiejų technologijos ir verslo mokyklą rinkosi Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai: čia vyko kūrybinės dirbtuvės tema ,,Velykų belaukiant“.

Kovo 30 d. apie mokymosi perspektyvas Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje atvyko pasidomėti Leipalingio pagrindinės mokyklos aštuntos klasės mokiniai ir mokytoja.