Aktualijos

Padavėjų-barmenų stažuotė Maltoje

2017 metų balandžio mėnesį Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos padavėjo - barmeno profesijos moksleiviai Rūtenis Zapasnykas, Liveta Kasputytė ir Aurelija Kaduškevičiūtė dalyvavo trijų savaičių trukmės stažuotėje Maltoje. Stažuotė vyko pagal Kaišiadorių technologijų ir verslo mokyklos mobilumo projektą „Meniu idėjos“. Projektą pilnai finansavo Europos Komisija pagal Erasmus+ mobilumo programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Stažuotės metu padavėjo – barmeno profesijos mokiniai atliko praktiką Maltoje esančiame Sliemos kurorte įsikūrusiame restorane, kuriame gilino savo profesinius įgūdžius ir kompetencijas ir įgijo specifinių profesinių kompetencijų. Stažuotės dalyviai taip pat turėjo galimybę įgyti verslumo viešojo maitinimo sektoriuje, tarptautinio darbo patirties.

Šalia praktikos stažuotės dalyviams buvo organizuojama kultūrinė – pažintinė programa: ekskursija po Maltą atviro stogo autobusu, sostinę Valetą bei kitus miestus, taip pat pažintinė ekskursija laivu po Valetos Didįjį uostą.

Tris savaites praleidę kitatautėje aplinkoje, stažuotės dalyviai įgijo tarptautinio bendravimo patirties, susipažino su Viduržemio jūros regiono kultūra, patobulino užsienio kalbos žinias.

Siekiant įvertinti dalyvių įgytas stažuotės metu įgytas žinias bei pripažinti jų metu įgytus įgūdžius ir kompetencijas, projekte taikoma ECVET metodika, kuri leidžia optimizuoti ir apjungti profesinio mokymo procesą Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje bei praktiką stažuotės metu.

Stažuotės metu dalyvių įgyta patirtis bei patobulinti įgūdžiai bus pripažįstami ES mastu, todėl kiekvienam dalyviui buvo išduoti Europass mobilumo dokumentai bei stažuotės sertifikatai.
Ankstesni įrašai


Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokiniai Aistė Sasnauskaitė ir Vitas Muliuolis dalyvavo Jaunojo verslininko konkurse ,,Inovatyvūs verslo modeliai.

Kaimo turizmo organizatoriaus specialybės besimokantys mokiniai su mokytojomis Vida Alšauskiene ir Rita Blaževičiene lankėsi Druskininkuose.

Šiandien Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje lankėsi Lazdijų r. Kučiūnų mokyklos 10 klasės mokiniai.

  Balandžio 25 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 9 klasės ir V16P grupės mokiniai netradicinės dailės pamokos metu aplankė dailininko Deivido Sinkevičiaus kūrybos darbų parodą ir lankėsi Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parke.

Veisiejų technologijos  ir verslo mokyklos 11 klasės mokiniai kartu su bibliotekos vedėja Asta Makauskiene apsilankė UAB „Telesoftas“ Kaune.