Aktualijos

Edukacinė dailės pamoka vyko kalvėje

Spalio 16 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 9 klasės mokiniai su mokytoja Vida Alšauskiene apsilankė mokyklos mokomojoje kalvės klasėje, kurioje jie buvo supažindinti su kalvyste - vienu senoviškiausių amatų.

Edukacinę dailės pamoką pravedė Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų asociacijos pirmininkas, profesijos mokytojas Juozas Varnelis. Jis mokiniams papasakojo, kad šiuolaikinis kalvis - tai ne tik žmogus, dirbantis su geležimi, bet ir meistras, konstruktorius, architektas, dizaineris. ,,Dabar kalviai suvokiami, kaip žmonės, dirbantys su geležimi ir plienu, bet neretai jie dirbdavo ir su kitais metalais – bronza, žalvariu, variu ir kt. Kalvio amato mokymasis užtrukdavo net iki 15 metų, tiek laiko prireikdavo įvaldyti šį meną“, - mokiniams sakė J.Varnelis.

Jis parodė, kaip įkaitinamas metalas, kaip iš jo iškalama tam tikra forma. Klausydamiesi mokytojo ir apžiūrėdami jo dirbinius, mokiniai atkreipė dėmesį, kad gaminant kalvystės dirbinius reikia ne tik meninių gebėjimų, bet ir daug kruopštaus darbo.
Ankstesni įrašai


Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje sveikos gyvensenos savaitė prasidėjo ,,Moliūgo sutiktuvėmis“, kurias organizavo mitybos profesijos mokytojos Asta Čeponienė, Vilija Murauskienė, PB15 ir PB17 grupių mokiniai.

Spalio 16-20 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyksta sveikos gyvensenos savaitė.

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje, įgyvendinant Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą, spalio 13 dieną kūno kultūros pamokos metu vyko šiaurietiško ėjimo mokymai.

Spalio 11 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 11-12 klasių mokiniai su rusų kalbos mokytoja Linute Kozenkova ir tikybos mokytoja Danute Grabauskiene buvo išvykę į Vilnių. Čia vyko edukacinė pamoka ,,Lietuvių ir rusų tautų religinės vertybės“.

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vykdant Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą ,,Tavo sveikata – tavo rankose“, V17P, ST16, PB16 grupių ir 9 klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge Laima Varneliene ir neformaliojo švietimo organizatore Birute Talandiene vyko į pažintinę ekskursiją po Veisiejų ir Kapčiamiesčio kraštą.