Aktualijos

Pažintinė ekskursija po Veisiejų ir Kapčiamiesčio kraštą

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vykdant Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą ,,Tavo sveikata – tavo rankose“, V17P, ST16, PB16 grupių ir 9 klasės mokiniai kartu su socialine pedagoge Laima Varneliene ir neformaliojo švietimo organizatore Birute Talandiene vyko į pažintinę ekskursiją po Veisiejų ir Kapčiamiesčio kraštą.

Ekskursijos tema - ,,Veisiejų ir Kapčiamiesčio krašto istorinė praeitis ir įžymios vietos“. Neformaliojo švietimo organizatorė B.Talandienė mokiniams trumpai papasakojo krašto istoriją ir vardijo įžymias vietas, kurias galima aplankyti.

Vainežerio parke mokiniai klausėsi pasakojimo ne tik apie čia stovėjusį dvarą, kur paskutines gyvenimo dienas praleido 1831 m.sukilėlių karinių pajėgų kapitonė Emilija Pliaterytė, bet ir apie netoliese esančius senovės įtvirtinimus, vadinamus ,,Okopkomis“.  

Kapčiamiestyje B.Talandienė papasakojo šio nuošalaus pasienio miestelio istoriją ir kartu su mokiniais aplankė Emilijos Pliaterytės amžinojo poilsio vietą senosiose Kapčiamiesčio kapinėse.

Pinčiaragyje arba senovės gyvenvietėje ant Baltosios Ančios kranto, mokiniai galėjo pasigrožėti rudenėjančios gamtos vaizdais, pabuvoti ant prieplaukos, skirtos baidarininkams. Taip pat sužinojo apie pėsčiųjų, vandens ir kitus turizmo maršrutus po nuostabias Veisiejų ir Kapčiamiesčio krašto vietas.

Vykdami senuoju keliu link Viktarinos kaimo, mokiniai ir toliau klausėsi pasakojimų apie krašto praeitį, aplankė nuo karo laikų likusį gynybinį įtvirtinimą.

 
Ankstesni įrašai


Spalio 9 d. Lazdijų švietimo centre vyko jaunimo verslumo skatinimo renginys „Kurk savo ateitį šiandien“, kuriame dalyvavo ir Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos PB17  ir ST16 grupių mokiniai, vadovaujami mokytojų Astos Čeponienės, Astos Šerkšnaitės ir Vilijos Murauskienės. 

Floristikos būrelio vadovės, mokytojos Vidos Alšauskienės iniciatyva, Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyko floristinio kilimo kūrimo konkursas ,,Rudens spalvos“. Į konkursą atvyko mokiniai ir jų mokytojos iš Daugų technologijos ir verslo mokyklos, Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos bei Simno ir Aukštadvario žemės ūkio mokyklų.

Europos kalbų diena Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje buvo paminėta labai žaismingai.

Įgyvendinant Integruotą technologijų programą, Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos devintokai kartu su technologijų mokytoja Alma Burbaite ir socialine pedagoge Laima Varneliene nuvyko į Lazdijų darbo biržą.

Mielieji mokytojai,

 

Gyvenimas susideda iš didelių ir mažų įvykių,
kurie paįvairina kasdienybę ir
kuriais matuojama gyvenimo kelionė.