Aktualijos

Popietė "Velykų belaukiant"

 

 

Profesinio mokymo skyriaus vedėja A. Ramanauskienė visus supažindino su kiaušinių marginimo vašku technika, papasakojo apie velykinių kiaušinių marginimo tradicijas, supažindino su raštų įvairove.

Mokytoja V. Alšauskienė papasakojo apie Verbas. Europoje tikėta, kad šią dieną pašventintų anksčiausiai pavasarį sprogstančių augalų šakelės žadina jomis paliestos žemės ir gyvulių vaisingumą, padeda žmogui išlaikyti sveikatą, gausina derlių, neleidžia į namus trenkti perkūnui, saugo pasėlius nuo ledų ir graužikų. Tokio tikėjimo esama ir lietuvių liaudies papročiuose. Tikėjo apsaugine verbos galia. Šakelėmis arba nubrauktais spygliukais smilkė kambarius. Buvo tikima, kad dūmas išsklaidysiąs audros debesis, apsaugosiąs perimus kiaušinius ir vanagas nepulsiąs viščiukų. Išgenami gyvuliai būsią sveiki ir jų neskriausią vilkai, o pavasarį į laukus išeinančio artojo darbas bus našus, pats artojas sveikas, laimingas. Pasmilkę parsineštą verbą žiūrėdavę ar dūmai sklaidosi po kambarį.

Mokytojos V. Murauskienė ir A. Čeponienė serviravo  Velykoms skirtą stalą. Velykų stalo puošimas ir stalo serviravimas svarbus Velykų akcentas. Stalo dekoravimui naudojamos žvakės ir servetėlės, Velykinės dekoracijos, gėlių puokštės ir žinoma - kiaušiniai margučiai. Velykinės servetėlės dekoruotos Velykiniais piešiniais ir pavasarinėmis gėlėmis - gražus Velykų stalo dekoras.

 

 
Ankstesni įrašai


Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje kovo 20 d. paminėta Žemės diena. Šiai dienai buvo skirta radijo valandėlė ir skaitytas pranešimas. Mokyklos kiemelyje iškilmingai pakelta Žemės dienos vėliava ir į dangų paleisti Laimės žibintai.

      Kovo 16 d. mokyklos bibliotekoje vyko Knygnešio dienos paminėjimas. Jo metu bibliotekos vedėja Asta Makauskienė 9-11 klasių mokiniams pristatė svarbiausius to meto Lietuvos istorijos faktus, susijusius su lietuviškos spaudos draudimu, papasakojo apie knygnešių gyvenimą. A. Makauskienė akcentavo, kad šios dienos minėjimas ne tik skatina prisiminti Lietuvos istoriją, ugdyti tautinę savimonę, bet ir atiduoti pagarbą žmonėms, išsaugojusiems lietuvišką žodį.

Pagrindinis tikslas – smurto ir patyčių prevencija. Akcija siekiama kurti saugesnę aplinką, akcentuoti problemos svarbą, skatinti mokinių tarpusavio santykių gerinimą, draugiškumą, toleranciją.