Aktualijos

Dalyvavome konkurse „Jurgi, atrakink žemę“

 

 

Konkursas susidėjo iš trijų užduočių. Pirmoji užduotis – namų darbo pristatymas, namų darbo tema – šv. Jurgio legenda. Mokinių komandos kūrybiškai pristatė šv. Jurgio legendos variantus ir menines interpretacijas. Geriausius įvertinimus už šv. Jurgio legendos pristatymą gavo Vilkijos žemės ūkio mokyklos komanda. Antroji konkurso užduotis – kiaušinio marginimas vašku tradiciniais raštais. Aukščiausią meistriškumą šioje užduotyje pademonstravo Smalininkų technologijų ir verslo mokykla. Trečioji užduotis buvo azartiškiausia ir judriausia – komandinės etninės kultūros išmanymo, sumanumo, orientavimosi ir miklumo varžybos mokyklos teritorijoje. Kiekviena komanda turėjo įveikti devynias užduotis, susijusias su Jurginių papročiais, piemenukų žaidimais, tautosaka bei liaudies amatais. Šioje užduotyje šauniausiai pasirodė jaunuoliai iš Kauno taikomosios dailės mokyklos. Apibendrinus visų trijų užduočių rezultatus paaiškėjo, kad 2018 metų profesinio mokymo populiarinimo ir etnokultūrinio kūrybiškumo konkurso „Jurgi, atrakink žemę!“ nugalėtoja antrus metus iš eilės tapo daugiausiai taškų pelniusi VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla.  

VeisieųTechnologijos ir verslo mokyklą atstovavo : Karina Ūsaitė, Viktorija Kistenytė, Viktorija Kučinskaitė, Greta Balevičiūtė (PB17) . Per žingsnelį netapome  prizininkais, tačiau gavome  atminimo dovanėles ir padėkas. Konkursui pasirengti padėjo : profesinio mokymo skyriaus vedėja Albina Ramanauskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Sušinskienė – nuoširdus ačiū.

 

 

 
Ankstesni įrašai


Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyko balandžio 19 d. vyko  renginys „Profesinė kvalifikacija – pradinė karjeros dalis“. Dalyvavo Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokyklos 9-10 klasių mokiniai ir mokytojai,  Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos 10 klasės mokiniai, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos moksleiviai bei  Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokiniai. Šis renginys įtrauktas i Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus 2018 m. balandžio mėn. veiklos planą. Dalyviams pristatyta profesinio mokymo sistema, praktinis susipažinimas su profesinio mokymo programomis (profesinio mokymo kabinetai ir labaratorijos).

Mokiniai buvo pakviesti pažiūrėti trumpo filmo apie Veisiejų technologijos ir verslo mokyklą, kokią profesinę kvalifikaciją gali įgyti baigę vieną iš siūlomų profesinio mokymo programų. Apie mokymąsi šioje mokykloje kalbėjęs direktoriaus pavaduotojas Romualdas Makauskas sakė, kad viena iš pagrindinių mokyklos funkcijų yra efektyviai padėti mokiniui, sudaryti jam tinkamas sąlygas mokytis ir tobulėti, aktyviai dalyvauti projektinėje bei neformaliojo švietimo veikloje. Atkreipė dėmesį, kad mokykloje nuolat vykdomos projektinės veiklos metu, mokiniai stažuojasi įvairiose užsienio šalyse. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokytojai atvykusiems mokinams parodė kabinetus, dirbtuves, statybininkų mokomąsias laboratorijas, laisvalaikio erdves, bendrabutį, valgyklą.

Kaip ir kiekvieną pavasarį, jau vienuolika metų iš eilės pečius surėmę aplinkosaugai neabejingi Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokiniai, mokytojai  ir bendruomenė  susirinko į talką – akciją „Darom“.
Akcijos tikslas – kaip ir kasmet suburti žmones, skatinti bendruomeniškumą ir atkreipti dėmesį į taršos problemas.

Šiukšlės buvo renkamos mokyklos teritorijoje pamiškėje. Šiais metais šiukšlių rasta mažiau nei pernai apie 25 maišus. Visi dalyviai buvo linksmai nusiteikę, geros nuotaikos ir pažadėjo prie akcijos “ Darom “ prisijungti ir kitais metais. Ačiū dalyvavusiems.

Kaimo turizmo organizatoriaus ir padavėjo barmeno specialybės besimokantys mokiniai kartu su mokytojomis R. Blaževičiene, V. Murauskiene, A. Šerkšnaite ir A. Čeponiene lankėsi svečių namuose „Gojus“  ir Lazdijų turizmo informaciniame centre. Svečių namuose mokiniai buvo supažindinti su baro, restorano veikla, apžiūrėjo įrangą, įmonės interjerą, susipažino su įmonės įkūrimo istorija, maitinimo ir apgyvendinimo verslo specifika, darbo organizavimu, rezervavimo sistemų ypatumais,  apžiūrėjo viešbučio kambarius, spa, didžiąją ir mažąją pokylių sales. Džiaugiamės galėję susipažinti su puikia įmone ir svetingais jos šeimininkais.

 

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokytojų komanda:  mokytojos A. Šerkšnaitė, J. Petkevičienė, I. Juškytė, R. Blaževičienė  ir V. Alšauskienė dalyvavo projekto „Lyderių laikas 3“ renginyje,  kuris vyko Veisiejų S. Gedos gimnazijoje.

Projektu siekiama sukurti kuo palankesnę terpę švietimo lyderystei nacionaliniu, savivaldos bei mokyklos lygmeniu. Tai nacionalinė iniciatyva, siekianti tobulinti ugdymo įstaigų vadybos praktiką bei besimokančiųjų mokymosi kokybę.

 

                                       

 

      Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bibliotekoje  vyko susitikimas su menininke, rašytoja, televizijos laidų vedėja, labdaros akcijų organizatore Nomeda Marčėnaite.  Menininkė pasakojo apie savo nuveiktus darbus, perteikė savo požiūrį į kertines gyvenimo vertybes.  Nomeda  visas susirinkusias moteris sužavėjo savo atvirumu,  meile kiekvienam  ir  begaline  tolerancija.   Ji kiekvieną ragino nebijoti būti savimi, džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka ir bet kuriame amžiaus tarpsnyje siekti  savo tikslų.