Aktualijos

MEILĖS DEIVĖS MILDOS ŠVENTĖ

Gegužės 10 dieną mes, Veisiejų tehnologijos ir verslo mokyklos etnografinio ansamblio "Pasagėlė" dalyviai jau ketvirtą kartą maloniai buvo pakviesti į Veisiejų kultūros namus Meilės Deivės Mildos etninę popietę. Dalyvavome ne tik mes, bet ir meno mokyklos, kultūros darbuotojai, miestelio bendruomenės jaunimas. Susipažinome ir sužinojome apie šios šventės tradicijas ir papročius. Visi kartu šokome mūsų krašto liaudies šokius, sukome ratelius, vieni kitus mokėme naujų, dar nešoktų šokių. Jaunimas metė ant medžio šakų vainikėlius, norėjo sužinoti ar daug sutiks mylimųjų. Daug ištvermės ir išradingumo dalyviai parodė šokinėdami per virvutę, demonstravo savo miklumą. Šventės pabaigoje renginio vedėja Erika savo gražia dzūkiška tarme visiems dalyviams dėkojo. Kiekvienas kolektyvas sulaukė gražių, nuoširdžių linkėjimų. Visus dalyvius pakvietė prie dosnaus stalo, vaišino suneštinėmis vaišėmis.
Didelis ačiū mūsų mokyklos valgyklos darbuotojoms, kurios mums prikepė labai gardžių bandelių.
Kupini įspūdžių ir linksmumo visi išsiskirstėme į namus, ir prisižadėjome, kad kitais metais vėl sueisime kartu. 
 



Ankstesni įrašai


Balandžio 26 d. Dzūkijos nacionaliname parke PB16 grupės (12 klasės) mokiniams vyko integruota aplikos apsaugos, biologijos ir lietuvių kalbos pamoka, į kurią  lydėjo mokytojai Živilė Gervelienė, Danguolė Sušinskienė ir Virginijus Sušinskas.

         Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos atstovai -  direktorė Laimutė Vaitiekūnienė, direktoriaus pavaduotojas ugdymui Romualdas Makauskas, profesinio mokymo skyriaus vedėja Albina Ramanauskienė, KT16 gr. mokinė Aistė Sasnauskaitė ir PB16 gr. mokinė Gabrielė Mockevičiūtė  - balandžio 20 d. dalyvavo . Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos jaunimo centre vykusiame renginyje  "STUDIJŲ MUGĖ", pristatė mokyklą, atsakė į lankytojus dominančius klausimus.

Balandžio 23 d. mokykloje vyko finansinio raštingumo pamoka. Darius Lynykas iš  AB SEB banko Alytaus skyriaus mokė mokinius planuoti savo finansus, tvarkyti biudžetą, saugiai naudotis elektroninės prekybos tinklapiais ir aiškino tai, kodėl svarbu neišleisti gaunamų pinigų iš karto, o sumaniai taupyti, kad vėliau galėtum įgyvendinti savo svajones.

Nė vienam dalyviui nekilo klausimas,  kad žmogaus gerovei itin svarų indėlį turi finansinių žinių bei įgūdžių turėjimas. Svečias atsakė į mokinių klausimus, diskutavo,  o patiems aktyviausiems  pamokos dalyviams įteikė dovanėles.

Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla jau trečius metus iš eilės organizuoja Lietuvos profesinio mokymo populiarinimo ir etnokultūrinio kūrybiškumo konkursą „Jurgi, atrakink žemę!“.

Šiemet konkurse dalyvavo 7 profesinio mokymo įstaigos: Veisiejų technologijos ir verslo mokykla, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, Trakų suaugusiųjų mokymo centras, Vilkijos žemės ūkio mokykla, Kauno taikomosios dailės mokykla, VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla ir Smalininkų technologijų ir verslo mokykla.

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyko balandžio 19 d. vyko  renginys „Profesinė kvalifikacija – pradinė karjeros dalis“. Dalyvavo Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokyklos 9-10 klasių mokiniai ir mokytojai,  Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos 10 klasės mokiniai, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos moksleiviai bei  Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokiniai. Šis renginys įtrauktas i Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus 2018 m. balandžio mėn. veiklos planą. Dalyviams pristatyta profesinio mokymo sistema, praktinis susipažinimas su profesinio mokymo programomis (profesinio mokymo kabinetai ir labaratorijos).

Mokiniai buvo pakviesti pažiūrėti trumpo filmo apie Veisiejų technologijos ir verslo mokyklą, kokią profesinę kvalifikaciją gali įgyti baigę vieną iš siūlomų profesinio mokymo programų. Apie mokymąsi šioje mokykloje kalbėjęs direktoriaus pavaduotojas Romualdas Makauskas sakė, kad viena iš pagrindinių mokyklos funkcijų yra efektyviai padėti mokiniui, sudaryti jam tinkamas sąlygas mokytis ir tobulėti, aktyviai dalyvauti projektinėje bei neformaliojo švietimo veikloje. Atkreipė dėmesį, kad mokykloje nuolat vykdomos projektinės veiklos metu, mokiniai stažuojasi įvairiose užsienio šalyse. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokytojai atvykusiems mokinams parodė kabinetus, dirbtuves, statybininkų mokomąsias laboratorijas, laisvalaikio erdves, bendrabutį, valgyklą.