Aktualijos

Sugrįžus iš Sakartvelo

2019 m. gegužės 30 – birželio 1 dienomis Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centre (Tbilisis) vyko tarptautinis mokslinis seminaras „Lietuvių kultūros ženklai Sakartvele“. Šiame moksliniame seminare Veisiejų technologijos ir verslo mokyklai atstovavo gimnazijos skyriaus vedėja Salomėja Zaburienė, socialinė pedagogė Laima Varnelienė, lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Sušinskienė ir profesijos mokytojas Virginijus Sušinskas.

Mokslinis seminaras organizuotas pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos baltistikos projektą „Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro veiklos prioritetai 2019 metais“. Projekto vykdytojai – Vilniaus kolegija ir Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centras, partneriai – Vilniaus verslo kolegija, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos Respublikos ambasada Sakartvele (Giedrius Puodžiūnas, Sarune Kubiliute), Sakartvelo lietuvių bendruomenė „Rūta-GEO“ (Dalia Baltrunaite). Seminare dalyvavo mokslininkai ir dėstytojai iš Lietuvos (Vilniaus verslo kolegija, Vilniaus kolegija, Vytauto Didžiojo universitetas, Šiaulių universitetas, Klaipėdos universitetas, Veisiejų technologijos ir verslo mokykla), Sakartvelo technikos universiteto ir iš Suomijos (Helsinkio universitetas), Latvijos (Latvijos universitetas), Austrijos (Vienos universitetas) lituanistikos ir baltistikos centrų. Seminaro antrąją dieną pranešimus skaitė Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai (iš viso – 23 studentai). Mokslinio seminaro, trukusio 2 dienas, metu perskaityti 38 pranešimai, tarp jų ir Veisiejų TVM pedagogų: Laima Varnelienė ir Salomeja Zaburienė skaitė pranešimą “Lazdijų rajono ir Sakartvelo ryšiai”,  Danguolė Sušinskienė – “Sakartvelo vaizdai Sigito Gedos kūryboje”. Be to, buvo organizuotos trys edukacinės programos: „Lietuvių kultūros pėdsakai Tbilisyje“, „Antano Vilkutaičio-Keturakio takais Boržomyje“ irKachetijos karalystėje.

Dalyvavimas šiame seminare yra neįkainojama patirtis, neišdildomi įspūdžiai ir pažintis su nuostabiais Sakartvelo žmonėmis, ypač šauniuoju jaunimu, kuris myli savo gimtąjį kraštą ir Lietuvą, puikiai kalba ne tik savo gimtąja kartvelų, anglų, rusų kalbomis, bet ir lietuvių   kalba.  Už tai esame dėkingi mus kvietusiam kraštiečiui Vidui Kavaliauskui - Lietuvos kalbininkui, humanitarinių mokslų daktarui, profesoriui, Sakartvelo  technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovui.  Jam 2017 m. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga pirmajam  Lietuvoje įteikta Lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premija, o  2018 m. už ypatingą indėlį plėtojant Sakartvelo ir Lietuvos santykius kultūros ir švietimo srityje Sakartvelo technikos universiteto profesorius Vidas Kavaliauskas apdovanotas vienu iš aukščiausių Sakartvelo ordinų – prezidentiniu Prakilnumo garbės ordinu. Didžiuojamės ir džiaugiamės galimybe pažinti šį iškilų Lietuvos žmogų, labai nuoširdžiai atvėrusį ir mums duris į Sakartvelo istoriją, kultūrą ir nuostabiąją gamtą. Nuoširdžiai dėkojame mokyklos administracijai, patikėjusiai mumis atstovauti ne tik mokyklai, bet ir Lietuvai tokiame ypatingame renginyje.
Ankstesni įrašai


2019- 05- 29 Dalyvavome A.Kirsnos pagrindinėje mokykloje, kur vyko  karjeros dienos. Veisiejų TVM PB 17-18 grupės moksleiviai kartu su profesijos mokytojomis Asta Čeponiene ir Vilija Murauskiene  

Gegužės 28 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyko netradicinė pamoka „Fizinis aktyvumas prieš žalingus įpročius“.

Gegužės 7 d. vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Padavėjas barmenas 2019“. Konkurse

Š.m.  gegužės  2-3 dienomis  Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyko socialinio ir emocinio ugdymo  programos  LIONS QUEST  „Raktai į sėkmę“ mokymai.  

Gražią balandžio 30 dieną 9-10 klasių mokiniai, vadovaujami mokytojų Danguolės Sušinskienės ir Algimanto Tamašausko, išvyko į netradicinę istorijos, pilietinio ugdymo ir lietuvių literatūros pamoką„ Tautinės tapatybės apraiškos  Vilniuje“.