Aktualijos

Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos dešimtos klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja dalyvavo Tarptautinės kūrybinės iniciatyvos projekte - ,,Pasaulio tautų teisuoliai“

     Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 10 klasės mokiniai Deimantė Šoliūnaitė, Gabrielė Petuškaitė, Laurynas Austrotas ir Žygimantas Mažeika kartu su anglų kalbos mokytoja Ina Juškyte rugsėjo – spalio mėnesį dalyvavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centro organizuotoje tarptautinėje kūrybinėje iniciatyvoje ,, Pasaulio tautų teisuoliai“ projekte.

     Pasaulinei taikos dienai paminėti, organizatoriai pakvietė dalyvauti Lietuvos ir kitų šalių pagrindinio ugdymo įstaigų mokinius bei anglų kalbos mokytojus. Tokios iniciatyvos tikslas – ugdyti mokinių sąmoningumą siekti laisvės, saugumo ir teisingumo , užtikrinant saugią aplinką,  gerbiant skirtumus ir saugant pažeidžiamus asmenis, kovojant su diskriminacija, rasizmu, antisemitizmu, ksenofobija ir homofobija bei kūrybiškai naudoti įvairius IKT (informacinės komunikacinės technologijos) įrankius kalbos mokymosi procese.

       Kūrybinė  iniciatyva buvo vykdoma socialinio tinklo Facebook grupėje. Ten užsiregistravę ir gavę kvietimą dalyviai turėjo paruošti po vieną  tinklalaidę anglų kalba apie pasirinktą Pasaulio tautų teisuolį. Mūsų mokyklos mokiniai pasirinko sukurti filmą apie teisuolį Antaną Pošką. Dešimtokų darbą mokytoja publikavo Facebook socialiniame tinkle, grupėje “Armed with arts“.   Mokiniai šią kūrybinę užduotį sėkmingai įveikė. Darbus vertino Kauno pedagogų kvalifikacijos centro atstovai, Kauno miesto ankstyvojo anglų kalbos mokytojų metodinis būrelis ir Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas.

    Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 10 klasės mokiniai buvo įvertinti diplomais : ,,Už istorinių faktų atrinkimą, atvaizdavimą ir perteikimą tinklalaidėje anglų kalba“.

    Šiame tarptautiniame projekte mokiniai noriai dalyvauja jau trečius metus.




Ankstesni įrašai


Spalio 8 dieną mokyklos bibliotekoje vyko Bruno Fererro skaitymai „Iš širdies – į širdį...“. Šiame renginyje dalyvavo  10 klasės mokiniai.

Graži draugystė tarp Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos ir Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro prasidėjo 2016 metais. Jos iniciatorius ir puoselėtojas yra mūsų kraštietis profesorius Vidas Kavaliauskas, Sakartvelo technikos universiteto garbės daktaras, Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadova

         “Mokytojau,,,tu ateini į klasę ir tarsi aktorius užmiršti savo rūpesčius. Gyveni suplanuotą 45 minučių gyvenimą. Mokai ne tik taisyklių, tiesų, formulių ar dėsnių.

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje mokiniai, mokytojai ir trečiojo amžiaus universiteto studentai minėjo #Beactive renginį.

Rugsėjo mėnesį vyksta Europos judumo savaitė "Žingsniuokime kartu".