Aktualijos

Į mano sielą jau atėjo Kalėdos…

Į mano sielą jau atėjo Kalėdos… Gruodžio 18 dieną teko laimė klausyti “Metų paskaitos lituanistui“ - “ Lietuvybė ir europietiškumas: apie autentiką kalboje ir būtyje”, kurią skaiė doc.dr. Naglis Kardelis. Vilniaus universiteto didingumas, garbinga auditorija, iškilminga nuotaika nuteikė sakraliai. Prasminga paskaita kvietė mąstyti apie pamatines vertybes - “būties slėpinius per gimtosios kalbos langą“. Pagrindinė paskaitos mintis – nuo savęs eiti į kitus - filosofiškai pagrindė mano veiklas 2019 metais. Impulsyviai panorėjusi aplankyti Sakartvelą patyriau daug nuostabių dalykų: ne tik pažinau įspūdingą kraštą, atradau daugybę lietuvių ir kartvelų kultūros sąsajų, bet svarbiausia susipažinau su daugeliu puikių žmonių. Ypač džiaugiuosi pažintimi su prof. Vidas Kavaliauskas, kuris dirba neįkainojamą mokslinį darbą Lietuvoje ir Sakartvele. Be to, geba rasti laiko mėgstamoms veikloms, pavyzdžiui, Veisiejuose, savo namuose, įsteigti unikalų XX a. estrados žvaigždžių - Nijolės Ščiukaitės, Nelės Paltinienės - muziejų. Tbilisyje Lietuvių kalbos ir kultūros centre profesorius kartu su mokytoja Lidija Giorgobiani ir kitais pedagogais ugdo kartvelų jaunimą, kuris noriai mokosi lietuvių kalbos, stengiasi pažinti mūsų tautos kultūrą, tradicijas, papročius, maloniai bendrauja. Smagu draugauti su jais ir socialiniuose tinkluose matyti, kad jaunuoliams puikiai sekasi ne tik savo tėvynėje, bet ir Lietuvoje: Irakli DudauriShete Qemoklidze, Ioseb Soso Chitauri, Sophio Tabatadze, Davit Mebonia, Mariam Ubilava ir kitiems... Džiaugiuosi, kad asmeninės pažintys išsiplėtė į gražų tarptautinį institucijų bendradarbiavimą, nes kartu dirbo puiki bendradarbių komanda: Laima Varnelienė, Salomeja Zaburienė,Virginijus Sušinskas, Algimantas Tamašauskas,Asta Makauskiene, Albina Ramanauskienė, Linute Gausaite-Kozenkova, Vilija Murauskienė, Asta Čeponienė, Rasa Supranavičiūtė, Birutė Ažukaitė Jurčiukonienė, Algimantas Plečkaitis ir daugelis kitų. Tačiau svarbiausia, kad mokyklos administracija, ypač direktorė Laimutė Vaitiekūnienė ir pavaduotojas ugdymui Romualdas Makauskas, palaiko ir skatina iniciatyvas, paremia ir padeda įgyvendinti visus sumanymus. Esu dėkinga už šią patirtį ir palaikymą. Visiems linkiu pajusti Šv. Kalėdų stebuklą namuose, šeimose, širdyje, o peržengus Naujųjų metų slenkstį – geros sveikatos, išminties, atkaklumo dirbant savo darbą. Tegul laimingai sukasi Jūsų gyvenimo ratai!

Lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Sušinskienė
Ankstesni įrašai


gruodžio 19 d., ketvirtadienį, 14.30 val. posėdžių salėje

Gruodžio 12d. Veisiejų krašto muziejuje susirinko daug įvairaus amžiaus žmonių. Tarp jų ir mūsų mokyklos mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Danguole Sušinskiene.

Gruodžio 11 dieną Marijampolėje vyko Alytaus regiono profesinio mokymo įstaigų salės futbolo varžybos. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklą atstovavo fizinio ugdymo mokytoja Saiva Stankevičienė ir jungtinė vaikinų komanda,

Kviečiame užsukti į biblioteką

DĖMESIO!!!!!   DĖMESIO!!!!!!