Aktualijos

“Mes prisimename”

Sausio 27- ąją–Tarptautinę  holokausto aukų atminimo dieną paminėjome Veisiejų krašto muziejuje. Apie holokaustą - sistemingą, masinį žydų tautos naikinimą, vykdytą nacių  Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje - pasakojo muziejaus darbuotoja Aldona Rudzienė. Iš nuoširdžių kraštotyrininko  Albino Jarmalos, Veisiejų seniūno Zenono Sabaliausko, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos istorijos mokytojos Nijolės Goberytės pasakojimų, prisiminimų sužinojome, kad XIX a. pabaigoje beveik 63% (iš 1540) miestelio gyventojų sudarė žydai litvakai, kurių dauguma buvo sušaudyta ir palaidota Katkiškių ir Veisiejų žydų kapinėse...

Minėjimo metu buvo pagarbiai kalbama ir apie lietuvius, rizikavusius  savo ir artimųjų gyvybe, kad paslėptų, išgelbėtų  žydus nuo mirties. Pagerbdami Lietuvos žydų genocido aukas, prisiminėme Veisiejus garsinančius žydų tautybės žmones: Liudviką Zamenhofą- tarptautinės esperanto kalbos įkūrėją, Lietuvos žydų bendruomenės  pirmininkę Fainą Kukliansky ir kitus.

Akcija “Mes prisimename” parodė, kaip svarbu jaunimui žinoti savo krašto istoriją, būti pilietiškiems, tolerantiškiems, atsakingiems už savo veiksmus..
Ankstesni įrašai


Veisiejų technologijos ir verslo mokykla prisijungė prie Respublikinio projekto “Pasaulinė sniego diena 2020”. Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio sekmadienį paskelbė - Pasauline sniego diena.

Nors žiema šiemet nėra šalta, bet žiemojantiems  paukšteliams ir žvėreliams nelengva susirasti maisto. Iškritus  gausesniam sniegui, mokyklos jaunieji gamtininkai su mokytoju V. Sušinsku nusprendė padėti gyvūnams.

Sausio 15 dieną Varėnoje vyko Alytaus regiono profesinio mokymo įstaigų tinklinio varžybos. Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos komanda užėmė III-iąją vietą ir buvo apdavonota diplomais, medaliais bei taure.

Kviečiame

dalyvauti visuotinėje pilietinėje akcijoje

 „Atmintis gyva, nes liudija“.

          Gruodžio 19 d. mokyklos posėdžių salėje  vyko adventinė popietė „Kai nušvinta žemė ir dangus“. Popietėje dalyvavo Veisiejų parapijos klebonas Žydrūnas Burnys, etnologė Gražina Kadžytė, esami ir buvę mokyklos darbuotojai.