Aktualijos

Edukacinė dailės pamoka amatų centre

  Keramikas Džiugas Petraitis papasakojo, kad jie, vesdami edukacines pamokas, siekia išsaugoti ir populiarinti Dzūkijos krašto tradicinius amatus, o svarbiausia – perduoti juos jaunajai kartai, kad apsilankę vaikai, jauni ar suaugę pažintų senuosius amatus gyvai, o ne iš senolių pasakojimų ar prisiminimų

Keramikos tradicija Lietuvoje siekia priešistorinius laikus, o nuo XIII a. apie puodininkystę jau galima kalbėti kaip apie amatą. Juodosios keramikos amatas Merkinėje ypač suklestėjo XX a. pirmoje pusėje. 1930 – aisiais iš Viekšnių į Merkinę dirbti persikėlė Stasys Urvikis Netrukus Merkinė tapo įžymiausiu juodosios keramikos židiniu Lietuvoje, o senųjų puodžių perduotas amatas gyvuoja aplinkiniuose kaimuose iki šiol: Zakavoliuose,  Pelekiškėse, Maksimonyse ir čia - Merkinėje.

Dabartiniu laikotarpiu, tęsiant Merkinės apylinkių keramikos tradicijas, ypač daug dėmesio skiriama profesionaliajai ir tradicinei keramikai. Moksleiviai apžiūrėjo keramikos dirbtuvėse net keturių tipų keramikos krosnis: juodosios, raugo, aukštos temperatūros degimo keramikos ir elektrinę krosnis, mokėsi lipdyti įvairių formų darbelius, juos dekoruoti.Tik pabuvęs tikrose keramikos dirbtuvėse gali suprasti kiek reikia įdėti darbo kuriant keramikos darbus.
Ankstesni įrašai


2018 metų vasario 16 dieną Lietuva minės 100-ąsias valstybės atkūrimo metines. Mokykla,
rengdamasi Lietuvos Nepriklausomybės 100-čio minėjimui, organizuoja konkursą „Tai – MES“.
Kviečiame aktyviai dalyvauti konkurse. Konkurso nuostatai pridedami.

Linksmosios Kalėdinio TV šou akimirkos

Norai pildosi

2017 12 20 Veisiejų TVM vyko Kūrybinės dirbtuvės ,,Kalėdų belaukiant“ su III a. universiteto studentėmis, kurios savo žingeidumu pranoksta jaunimą.

 2017-12-15 dieną mūsų mokyklos etnografinis ansamblis ,,Pasagėlė" buvo pakviesti į Adventinę vakaronę, kuri vyko Veisiejų Kultūros namuose. Mūsų mokyklos ansambliečiai daugiau susipažino su Advento tradicijomis ir papročiais, burtais, posakiais, mįslėmis.