Aktualijos

KONFERENCIJA LIETUVOS GIMTADIENIUI

                      

Vasario 15 d. mokykloje vyko konferencija “Literatūra – tautos istorijos liudytoja“, skirta Atkurtos Lietuvos 100 – čio jubiliejui paminėti. Dešimtokai, apibendrinę žinias apie Lietuvos siekimą būti Nepriklausoma valstybe ir istorijos atskleidimą literatūroje,  suvokę atkurtos Lietuvos 100 – čio minėjimo istorinę ir kultūrinę vertę, parengė  viešąją kalbą pasirinkta tema ir pasakė ją konferencijoje  “Literatūra – tautos istorijos liudytoja“. Jiems tai kartu buvo ir kalbinių gebėjimų pasiekimų patikrinimas žodžiu. Mokiniai savo kalbose atkreipė dėmesį į svarbiausius Lietuvos istorijos etapus. Tautosaka formuoja mūsų, dabarties žmonių, ryšį su praeitimi. Metraščiai byloja apie tai, kaip Tėvynę Lietuvą kūrė ir puoselėjo didieji Lietuvos kunigaikščiai. 16a. – Renesansas, kitaip dar vadinamas Atgimimu, mums dovanojo ne tik pirmąją knygą, M. Mažvydo „Katekizmą“, bet ir tautos epą – „Radviliadą“, parašytą Jono Radvano. Mokiniai daug dėmesio skyrė 19 a. II pusės Tautiniam Atgimimui, akcentavo J.Basanavičiaus, V.Kudirkos, knygnešių  darbų svarbą. 1918 metų vasario 16-sios Nepriklausomybės aktu Lietuva buvo grąžinta į politinį Europos žemėlapį. Prasidėjęs taikus Lietuvos valstybės gyvenimas formavo tautines vertybes. Penktasis  XXa. dešimtmetis – pats kruviniausias  tautos istorijos puslapis. Išeivija, tremtis, rezistencija. Tačiau ir toks nežabotas teroras nepajėgė sunaikinti Laisvės dvasios. Niekas negali nugalėti tautos, einančios į Laisvę ir Nepriklausomybę, todėl 1990 –jų metų kovo 11-oji paskelbė: Lietuvos valstybė yra! Jos ateitis puikaus jaunimo rankose, nes mokiniai suvokia, ką reiškia būti pilietiškiems, laisviems, kodėl reikia saugoti Lietuvos žemę, puoselėti papročius ir tradicijas. Ypač pilietišką savo poziciją parodė Gytis Karpuška, Ilona Simukevičiūtė, Laura Jaskelevičiūtė. Argumentuotos dešimtokų įžvalgos Lietuvai svarbiomis temomis yra  puiki dovana jos 100 – jam Gimtadieniui.

 

Mokytojai D.Sušinskienė ir A.Tamašauskas

 

 
Ankstesni įrašai


2018-02-15 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo  šimtmečio jubiliejų.

Jau tradicija  tampa padavėjo-barmeno specialybės II kurso moksleiviams vykti į Alytuje esančią ,,Alitos ‚‘gėrimų gamyklą.  Joje buvome 2018-01-25. Netradicinės pamokos metu moksleiviai savo teorines žinias įgytas mokykloje įtvirtina gamykloje. Mokiniai gyvai gali stebėti gamybą, susipažinti su išpilstymo, pakavimo, sandėliavimo linijomis.


Šiuo metu Lazdijų rajono savivaldybėje vykdoma išsami
gyventojų apklausa apie savivaldybės įstaigų ir institucijų
paslaugų ir funkcijų kokybę. Klausinėjama apie dalykus, kurie lemia
mūsų visų gyvenimo kokybę: apie kelių būklę, viešąjį
transportą, švarą ir tvarką vietovėse, sveikatos, švietimo
paslaugas ir kt. Siekiama apklausti ne mažiau 1000 rajono gyventojų.
Svarbu, kad būtų atspindėta ir mažesnių seniūnijų, atokesnių
vietovių gyventojų nuomonė.

Labai svarbu užpildyti anketą iki galo, kad jūsų atsakymų
kompiuterinė anketa neatmestų. Mums Jūsų nuomonė labai svarbi.
 

  Sausio 12 dieną 9 klasės mokiniai kartu su dailės mokytoja Vida Alšauskiene ir socialine pedagoge Laima Varneliene lankėsi Merkinės amatų centre „Vienaragių šilas“, kur vyko edukacinė keramikos pamoka.