Gyventojams skiriama dar 12 mln. eurų paramos saulės elektrinėms

Energetikos ministerija pranešė apie dar skiriamus 12 milijonų eurų gyventojų saulės elektrinėms įrengti. Šios papildomos lėšos buvo pridėtos po to, kai per vieną dieną, sausio 30-ąją, gyventojai rezervavo iki tol skirtus 8 milijonus eurų.

„Viso gauta 2,8 tūkstančio paraiškų. Iš jų 2,5 tūkstančio namų ūkių siekia gauti paramą naujoms saulės elektrinėms, o 260 namų ūkių kreipėsi dėl paramos jau turimų saulės elektrinių galingumo didinimui“, – teigiama pranešime.

Energetikos ministras Dainius Kreivys pabrėžė, kad pernai Lietuvoje dvigubai išaugo gamintojų, kurie naudoja saulės energiją, šis skaičius, siekia 90 tūkstančių. „Tai labai stipriai paveikė valstybės paramos sąlygos bei ženkliai kritusių saulės elektrinių modulių kainos“, – pažymėjo ministras.

„Siekiame, kad kas trečias namų ūkis Lietuvoje turėtų savo saulės elektrinę, todėl svarbu, kad parama pasiektų kuo daugiau žmonių“, – pridūrė jis.

Šiemet gyventojams skirta 85 milijonai eurų plėtoti saulės elektrines. Projektų, gavusių paramą, įgyvendinimas turės būti baigtas per 9 mėnesius. Už vieną įrengtą kilovatą (kW) saulės elektrinėje įsigyjant ir įrengiant naują saulės elektrinę skiriama 323 eurai, o elektrinės galingumo didinimui – 243,2 euro. Vienos elektrinės galia gali siekti iki 10 kW.

Papildomai, pastebėtina, kad šiais metais numatoma skirti didžiulę sumą – 85 milijonus eurų, siekiant skatinti gyventojų saulės elektrinių plėtrą. Tai akivaizdžiai rodo valstybės įsipareigojimą ir siekį skatinti tvarų energetikos sektorių bei mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro.

Be to, reikėtų pabrėžti, kad saulės energija tampa vis populiaresnė pasirinkimo alternatyva, ypač atsižvelgiant į sparčiai mažėjančias saulės elektrinių modulių kainas ir palankias valstybės paramos sąlygas. Tai ne tik skatina aplinkos apsaugą, bet ir skatina ekonominę gyventojų naudą bei prisideda prie energijos nepriklausomybės.

Šios paramos programa atspindi valstybės ilgalaikį įsipareigojimą skatinti tvarų energetikos vystymąsi ir prisideda prie gyventojų sąmoningumo didinimo dėl saulės energijos naudojimo privalumų. Tai svarbus žingsnis link švarios ir tvarios ateities.