Aktualijos

KONKURSAS „Jurgi, atrakink Žemę“

Balandžio 22 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos komanda dalyvavo etninės kultūros konkurse „Jurgi, atrakink žemę“ .  Mokyklai atstovavo KT14 ir V14 grupių mokinės Aira Žiemelytė, Eisvina Giedraitytė ir Miglė Kuprinskaitė. Mokines konkursui ruošė mokytojos V.Alšauskienė, I.Makauskaitė, A.Ramanauskienė Be mūsų mokyklos, konkurse dalyvavo dar 5  komandos iš profesinių mokyklų. Konkursą organizavo Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla.

Komandos dalyvavo trijuose konkursuose: „ Pirmosios ganiavos vainikas“, „Tradicinio kiaušinio „Jurgučio“ marginimas vašku“, „Auksinio kiaušinio paieška“.

Įdomiausias konkursas buvo „Auksinio kiaušinio paieška“. Mokiniai turėjo Įveikti 10“stotelių“, kuriose teko atlikti skirtingas užduotis. Šios užduotys pareikalavo daug žinių apie Jurginių papročius, tradicijas, taip pat teko ir fizine jėga pasinaudoti. Nugalėtoja tapo ta komanda, kuri iš surinktų raidžių ir žodžių, gautų  už užduočių įvykdymą, teisingai sudarė mįslę ir ją įminusi, rado „ Auksinį kiaušinį“.

Nors kiaušinio ir neradome, tačiau mūsų komandos nuotaika buvo puiki: sudalyvavome puikiame konkurse, pamatėme mums nepažįstamą Lietuvos kraštą, aplankėme Norviliškės pilį ir vienuolyną, Perloją. Nors diena buvo šalta , oras nelepino, bet grįžome kupinos įspūdžių ir pasisėmę patirties. Pasiruošimas konkursui mus labai praturtino žiniomis apie mūsų šventes, papročius, tradicijas.
Ankstesni įrašai


2016 m.  balandžio 21 dieną Marijampolės profesinio rengimo centre vyko Tarptautinis dainų festivalis „Saulės šypsena 2016“, kuriame Veisiejų technologijos ir verslo mokyklą atstovavo  mokinės Ieva Gustaitytė ir Erika Kudlinskaitė.

Balandžio 22 d.  mokykloje lankėsi Viečiūnų pagrindinės mokyklos 8, 10  klasių mokiniai.

Veisiejų TVM 2016 m. balandžio 20 d. vyko atvira istorijos pamoka - kūrybinės dirbtuvės „Knyga istorijoje“. 11 klasėje pamoką vedė istorijos mokytojas metodininkas A. Tamašauskas ir 12 kl. mokinys E. Supranavičius. Pamokoje keliamas uždavinys: susipažinę su knygos istorija ir knygų spausdinimu LDK, mokiniai praktiškai gebės atlikti knygų rišimo darbus.

 

Šiandien mokykloje lankėsi Alytaus teritorinės darbo biržos Lazdijų skyriaus atstovės. 

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje tęsiasi renginių ciklas, skirtas Bibliotekų metams paminėti. Šiam renginių ciklui skyrėme dailės pamokas V15P grupėje. Norėdami sudominti mokinius skaityti knygas,  nutarėme sukurti žaismingus knygų skirtukus.