Aktualijos

Vyko Lietuvos mokinių geografijos olimpiados rajoninis turas

 

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje kovo 1 dieną vyko rajoninis geografijos olimpiados turas, kuriame savo žinias išbandė aštuoniolika Lazdijų rajono mokyklų ir gimnazijų 9-12 klasių mokinių.

Kartu su mokiniais atvyko ir geografijos mokytojai. Visus pasveikino Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos direktorė Laimutė Vaitiekūnienė. Ji palinkėjo dalyviams sėkmės olimpiadoje.

Sėkmės įveikiant olimpiados užduotis palinkėjo ir Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Auksė Stirbienė.

Etnografinis ansamblis ,,Pasagėlė“ (vadovė Irena Makauskaitė) sudainavo nuotaikingą ,,Sveiki gyvi sveteliai“.

Netrukus prasidėjus geografijos olimpiadai, mokiniai palinko prie užduočių, kurių atlikimui buvo skiriamos 2 valandos.

Tuo metu mokytojai dalyvavo seminare ,,Etiopijos regiono istorijos, kultūros ir gamtos paveldo vertybių pristatymas integruojamųjų programų kontekste“, kurį pravedė mokytojas ekspertas Jonas Malinauskas.

Mokinių geografijos olimpiados užduotis taisys ir vertins Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus patvirtinta vertinimo komisija. 
Ankstesni įrašai


Šiandien mokykloje, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo rašomas jau tradiciniu tapęs Nacionalinis diktantas. Šiais metais Nacionalinio diktanto rašytojams buvo pateiktas Alvydo Šlepiko tekstas „Bedugnė“, kurį per LRT radiją skaitė diktorius Marijus Žiedas.

Šimtadienis - gražiausia, jaunatviškiausia ir linksmiausia mokyklos šventė, simbolizuojanti veržlumą, polėkį, svajones. 2017 metų vasario 15 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos Aštriosios Kirsnos skyriuje vyko šimtadienio šventė. 

Vasario 15 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ųjų metinių minėjimas. Šventės pradžioje buvo sugiedotas Lietuvos himnas. Po to vyko mokinių parengta meninė programa. Dainas apie gimtinę Lietuvą dainavo Guoda Kazakevičiūtė ir Kristina Jociunskaitė, etnografinis ansamblis ,,Pasagėlė“.

Jau dešimtą kartą Kauno arkivyskupija organizuoja Šv. Valentino dieną KITAIP, penktus metus šis renginys vyksta Kauno Žalgirio arenoje. Renginys gimė kaip atsakas ir kvietimas paminėti šią dieną ir įvairiomis meno formomis kalbėti apie tikrąsias vertybes, atsiduodančią ir dovanojančią Meilę. Vasario 14-osios kvietimas mylėti turi platesnę prasmę, nei proginiai meilės prisipažinimai, laiškeliai ir dovanėlės mylimiesiems.

Išvykos tikslai: supažindinti padavėjų - barmenų specialybės moksleivius, kaip gimsta putojantys vynai bei stiprieji gėrimai. Apsilankyti  gėrimų gamybos cechuose, pamatyti skirtingus gamybos procesus, išgirsti pasakojimus apie gėrimų kilmę, istoriją bei gamybos technologijas. Sužinoti  putojančių vynų gamyboje naudojamų vynuogių kilmę, atrasti  kas lemia taurėje atsiskleidžiančias skonio ir aromato ypatybes