Aktualijos

Dailės ir estetikos pamoka vyko Vilniuje

Spalio 17 d. profesijos mokytojos Vida Alšauskienė ir Rita Blaževičienė su mokiniais lankėsi Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje.

Čia aplankė parodą  „Prijaukinta gamta. XVIII–XXI a.”, kurioje eksponuojama kolekcininko Aleksandro Vasiljevo daugiau virš šimto Lietuvos publikai nerodytų kostiumų ir virš trijų šimtų aksesuarų, sugrupuotų  pagal temas: miškas, sodas, jūra, vandenynas, džiunglės, savana, egzotika. Kiekvienos teminės grupės drabužiai ir aksesuarai (skrybėlaitės, rankinės, avalynė, bižuterija, kailiai, odos ir zomšos gaminiai) atspindi savitą ryšį su gamta.
Apžiūrėdami parodą, mokiniai suprato, kad turtingas ir nuolat kintantis gyvosios gamtos pasaulis kaskart pažeria nuostabių idėjų, kaip galima mus supančią aplinką padaryti gražesnę, harmoningesnę ir patogesnę, kaip išryškinti išskirtinumą, pabrėžti individualumą.

Norėdami  palyginti dvi skirtingas taikomosios dailės rūšis, mokiniai su mokytojomis aplankė  Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje eksponuojamą Indrės Stulgaitės-Kriukienės ir Remigijaus Kriuko meninio stiklo parodą „Monologai“. Čia mokiniai sužinojo, kad stiklo menas – labai specifinė sritis, turinti daug savitų technologinių ypatybių.Šioje parodoje jie pamatė visiškai naujas stiklo meno išraiškos formų paieškas, vaizdo, garso instaliacijas, kaip iš funkcionalaus stiklas kartais virsta ir moderniu, postmoderniu ir net konceptualiu meno kūriniu. Paroda išskirtinė tuo, kad įgyvendindami savo kūrybinius sumanymus, autoriai nuolat eksperimentuoja, gilinasi į technologinius ypatumus ir stengiasi optimaliai išnaudoti šios išskirtinės medžiagos galimybes – optiškumą, skaidrumą, iliuziją, derindami skaidrius ir šiurkščius paviršius.

Po parodų lankymo, muziejaus dailininkė pravedė edukacinę pamoką „Aksesuarų gaminimas“, kur mokiniai mokėsi gaminti įvairius aksesuarus.

Po įdomios ir turiningos dailės ir estetikos pamokos mokiniai grįžo pavargę, tačiau kupini naujų žinių ir įspūdžių.

 

 

 
Ankstesni įrašai


Paragauti sveikuoliškų kokteilių Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos bendruomenę pakvietė PB17 grupės mokinės ir mitybos profesijos mokytojos Asta Čeponienė ir Vilija Murauskienė.

Spalio 16 dieną Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos 9 klasės mokiniai su mokytoja Vida Alšauskiene apsilankė mokyklos mokomojoje kalvės klasėje, kurioje jie buvo supažindinti su kalvyste - vienu senoviškiausių amatų.

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje sveikos gyvensenos savaitė prasidėjo ,,Moliūgo sutiktuvėmis“, kurias organizavo mitybos profesijos mokytojos Asta Čeponienė, Vilija Murauskienė, PB15 ir PB17 grupių mokiniai.

Spalio 16-20 d. Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje vyksta sveikos gyvensenos savaitė.

Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje, įgyvendinant Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą, spalio 13 dieną kūno kultūros pamokos metu vyko šiaurietiško ėjimo mokymai.